Международни

Саутхямптън и Тотнъм в сблъсък от ФА Къп

Саутхамптън - Тотнъм - 25/01/2020

4872

Саутхямптън посреща Тотнъм в четвъртия кръг на ФА Къп на „Сейнт Мерис Стейдиъм“ само 24 дни след последния двубой между двата отбора във Висшата лига на южния бряг.

Светците постигнаха победа над Тотнъм на „Сейнт Мерис Стейдиъм“ с 1-0 благодарение на попадение на Дани Ингс в първото полувреме. Отборът на Жозе Моуриньо не успя да се разпише в резултата срещу Саутхямптън, който в момента е в отлична форма.

Това е двубой между два тима от Висшата лига и е възможно представянето им в лигата да изиграе основна роля в изхода от срещата. След лошо начало на сезона, Саутхямптън е в горната половина на класирането и може да затрудни Тотнъм в борбата за място в европейските турнири.

Светците надвиха Тотнъм в последните 2 сблъсъка на двата тима на „Сейнт Мерис Стейдиъм“ и със сигурност може да постигне трета победа благодарение на представянето си в момента. Саутхямптън няма поражение в 7 от изминалите си 8 срещи във всички турнири.

Тотнъм продължава да е непостоянен под управлението на Моуриньо. На тима му липсва организираният атрактивен футбол, който се играеше при Маурисио Почетино. Тотнъм загуби 5 от изминалите си 13 двубоя във всички турнири.

Шпорите се нуждаеха от преиграване на срещата си от третия кръг, за да достигнат до мача, който ще се изиграе в събота вечер срещу Саутхямптън. Момчетата на Моуриньо изравниха резултата до 1-1 в срещата си с отбора от Чемпиъншип Мидълзбро, за да достигнат до втория сблъсък, в който надделяха с 2-0 пред собствена публика.

С наближаването на сблъсъка, петима от играчите на Саутхямптън са контузени. Седрик Соареш, Ян Валери, и Яник Вестергаард няма да се включат в двубоя заради контузии. Шейн Лонг и Ян Беднарек се надяват да се възстановят навреме за мача и може би ще успеят.

Моуриньо получи добри новини миналата седмица със завръщането на Уго Лорис. Той може да бъде включен в началния състав срещу Саутхямптън. Липсата на Хари Кейн остава най-големия проблем на Тотнъм. Нападателят се възстановява от контузия.

Бен Дейвис също няма да участва в двубоя заради контузия, както и Хари Уинкс.

Саутхямптън е във форма и няма загуба от Тотнъм в 3 от изминалите 5 сблъсъка между двата тима. Това включва 2 победи на „Сейнт Мерис Стейдиъм“. Срещата от четвъртия кръг на Купата вероятно ще бъде оспорван, с попадения и на двата тима.

Очакват се над 2.5 попадения, като двата тима ще завършат наравно. Вероятно ще е нужно преиграване, за да се реши кой от двата отбора ще достигне петия кръг на ФА Къп.