Ще успее ли Челси да продължи доброто си представяне като гост на Брайтън?

Брайтън - Челси - 01/01/2020

5256

Брайтън посреща Челси на „Амекс Стейдиъм“ в първия мач от Премиър лийг през новата година.

Отборът на Греъм Потър ще стартира в предстоящия мач след убедителна победа с 2-0 срещу Борнемут, докато Сините победиха Арсенал в последния си мач за 2019.

В момента, Челси се намира на 4 точки пред Манчестър Юнайтед, който е на 5-то място в класирането, докато Брайтън е на 5 точки над зоната за изпадане.

Алиреза Джаханбакш откри резултата за Чайките срещу Борнемут с първото си попадение в Премиър лийг изобщо. Брайтън доминираше през по-голяма част от мача срещу Черешите, преди Аарън Муй да отбележи победното попадение.

Двете поредни загуби от Шефилд Юнайтед и Тотнъм, доведоха до изпадането на Брайтън надолу в класирането, но отборът на Потър успя да вземе ценни 3 точки след 4 мача без победа.

Франк Лампард също е изключително доволен от представянето на отбора си и победата срещу Арсенал на „Емирейтс“.

Пиер-Емерик Обамеянг даде на своя отбор преднина, но 2 гола по-късно в рамките на 4 минути доведоха до обрат в мача.

Джорджиньо отбеляза в 83-тата минута, преди Тами Ейбрахам да се разпише в 87-та минута и да донесе победата за Сините.

През този сезон, Челси е спечелил по-голяма част от точките си като гост. От общо 35 точки в Премиър лийг, Сините са взели като гости 21 от тях.

Това поставя Челси на второ място в таблицата с гостуванията, докато 11 отбора са спечелили повече точки у дома във Висшата лига през този сезон от отбора на Франк Лампард.

От друга страна, Брайтън е много по-силен у дома. Чайките са спечелили с 1 точка повече у дома от предстоящия си съперник, но тимът се намира на 16-то място в класацията като гост.

Брайтън има само една победа над Челси, като тя е от далечната 1993 година във ФА Къп.

Сините имат 11 поредни победи срещу домакините, като последната от тях е от по-рано през сезона с 2-0.

Чайките нямат нови контузени играчи, като Хосе Искиердо и Соли Марч са близо до пълното възстановяване и завръщане.

Маркос Алонсо и Кристиан Пулишич може би ще влязат в мача за Челси, тъй като Лампард се опитва да освежи отбора си по време на този зает период.

Имайки предвид изключително доброто представяне на Челси като гост през този сезон, по всяка вероятност се очаква Сините да вземат трите точки от първия мач за годината.

Forebet прогнозира победа за Челси и суха мрежа за гостите в предстоящия мач.