Може ли Севиля да продължи силното си начало срещу Ейбар?

Ейбар - Севиля - 26/09/2019

3762

Севиля започна сезона си в Ла Лига доста добре и затрудненията на отбори като Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, и Барселона бяха от полза на тима.

Червено-белите се намират на 7 позиция в Ла Лига и победа над Ейбар би ги поставила на 1 място в зависимост от резултатите в няколко други срещи. Севиля понесе първото си поражение за сезона преди седмица, с 1-0 от Реал Мадрид.

Загубата от Реал Мадрид бе доста разочароваща, тъй като бе първата среща на отбора с един от топ тимовете в Ла Лига за сезона. Тимът постигна победи над по-слаби отбори до момента и вероятно ще постигне същото при гостуването си на Ейбар в четвъртък вечер.

Дали това ще е сезонът, в който Ейбар ще изпадне в Сегунда? Тимът е на 19 място в дивизията и не успя да победи в нито един от двубоите си този сезон. Ейбар спечели само 2 точки от 15 възможни, като една от тях бе от последния му мач през уикенда с Леванте, който завърши с нулево равенство.

Ейбар трудно отбелязва попадения, вкарвайки само 4 гола до момента. Тимът допусна 7 противникови попадения в 5 мача, като 3 от срещите завършиха с над 2.5 попадения. Двете равенства на Ейбар, от които са и единствените му точки, завършиха с 0-0.

След като Ейбар достигна Ла Лига през 2014, отборът се справя задоволително срещу Севиля. Тимът няма загуба в 5 от изминалите си 10 сблъсъка със Севиля. Въпреки това, само един от тези 5 мача завърши с победа.

Миналия сезон Севиля спечели 4 точки от 6 възможни срещу Ейбар. Мачът между двата тима на „Ипуруа“ през 2018/19 завърши с победа за Севиля с 3-1. И четирите попадения бяха отбелязани във второто полувреме след като първото завърши при резултат 0-0. Този резултат надценява представянето на Ейбар, чието попадение бе отбелязано чак в 90-та минута.

Евер Банега отбеляза 2 гола за Севиля. Банега все още няма попадение този сезон, но записа една асистенция. Джоан Джордан, който вкара гола на Ейбар срещу Севиля миналия сезон на „Ипуруа“, води в тима на Червено-белите по голове този сезон.

Въпреки че Севиля постига резултати, отборът е отбелязал само 5 попадения до момента. Мениджърът Хулен Лопетеги доста подобри защитата на Севиля, като тимът е допуснал само 2 гола.

Всичките 5 мача на Севиля в Ла Лига завършиха с под 2.5 отбелязани попадения. Три от мачовете на Севиля завършиха с победи при суха мрежа.

Отборът на Лопетеги започна добре, въпреки че само 1 позитивен резултат бе постигнат срещу отбор, намиращ се над 14 позиция. Имайки предвид, че Ейбар се бори за оцеляване в зоната на изпадащите и има само 2 спечелени точки, Севиля ще запише още една победа в четвъртък вечер.

Севиля ще надделее при под 2.5 отбелязани попадения и суха мрежа. Тимът може да застане начело на класирането в зависимост от резултатите от няколко други срещи.