Манчестър Юнайтед излиза за победа срещу Кристъл Палас

3497

Манчестър Юнайтед ще се опита да продължи своята кампания непобеден, когато посрещне Кристъл Палас на „Олд Трафор“ в събота.

Червените дяволи започнаха сезона добре и бяха разочаровани, че не успяха да вземат пълният брой точки в мача срещу Уулвърхямптън.

След като Юнайтед победи Челси с 4-0 в първия мач от сезона, Пол Погба пропусна възможността си да реализира дузпа във втората половина на мача и тимът трябваше да се задоволи с равенство на „Молиню Стейдиъм“.

Антони Марсиал даде преднина на своя отбор в 27-та минута след като запрати топката във вратата на съперника. Попадението на Рубен Невес, 10 минути след старта на второто полувреме, не даде възможност на Манчестър Юнайтед да оглави класирането.

Дузпата изпълнена от Погба бе спасена от Руи Патрисио и това доведе до краен резултат от 1-1.

Кристъл Палас има само 1 точка от своите 2 мача до момента. След нулевото равенство срещу Евертън, Орлите бяха победени от Шефилд Юнайтед.

Рой Ходжсън ще се опита да извлече повече от играчите си след неубедителният старт на сезона, който направиха.

Палас успя да реализира само 6 изстрела срещу Шефилд Юнайтед, докато домакините направиха 15.

Срещу Евертън, тимът имаше същия брой изстрели и притежаваше топката 35% от времето.

Манчестър Юнайтед започна сезона с доста вълнуващ футбол и Оле Гунар Солскяер даде поле за изява на младите играчи в отбора.

До този момент Маркъс Рашфорд, Даниел Джеймс и Аарън Уан-Бисака се отличиха, докато на 17-годишния Мейсън Грийнууд се дава възможност да влиза от скамейката.

Уелското крило Джеймс отбеляза попадение още при дебюта си срещу Челси, докато другите нови попълнения Уан-Бисака и Хари Магуайър се установиха комфортно в тима.

Аарън Уан-Бисака ще се изправи срещу Кристъл Палас за първи път след големият трансфер през лятото. Младият играч ще се постарае да направи невероятно представяне срещу бившият си отбор.

Двата отбора са изиграли 55 мача помежду си като Кристъл Палас е успял да запише само 7 победи.

Последната загуба на Червените дяволи от Палас е от далечната 1991 година като Юнайтед е непобеден в последните 13 срещи помежду им – 11 победи и 2 равенства.

Манчестър Юнайтед е побеждавал Кристъл Палас 37 пъти и статистиката показва, че тази тенденция ще продължи и в събота.

Forebet прогнозира комфортна победа за Манчестър Юнайтед с над 2.5 гола за домакините.