Международни

Сенегал и Кения в решаващ сблъсък от Група С

3832

Кения се изправя срещу Сенегал на стадион „30 юни“ в Кайро в понеделник в среща от Група C.

И двата отбора са с равен брой точки (3) след 2 срещи и победата би класирала един от двата отбора за осминафиналите.

Сенегал има по-добра голова разлика, което означава, че равенството би било достатъчно за тима, за да продължи към следващия етап.

Кения започна участието си в турнира с поражение с 2-0 от Алжир и тимът бе тотално надигран.

В следващия си мач срещу Танзания, отборът два пъти изравни резултата и накрая надделя в изключително драматичен двубой.

Отборът изостана в 6-та минута, но изравни точно преди края на първото полувреме с гол на нападателя Майкъл Олунга.

Танзания успя да отбележи още един гол преди почивката, но Йоана Омоло изравни резултата точно преди 60-та минута.

След това Олунга отбеляза втория си гол за мача и спомогна за първата победа на Кения в тазгодишното издание на Купата на африканските нации, запазвайки шансовете на тима си за оставане в турнира.

Сенегал започна участието си с лесна победа над Танзания. Тимът отправи 24 изстрела към вратата в първия си двубой и доминираше в притежанието на топката.

Шансовете на отбора да се класира намаляха, когато бе победен от Алжир с 1-0. Въпреки че тимът имаше по-голямо притежание на топката и постигна повече изстрели към вратата, Сенегал не успя да постигне нищо повече в сблъсъка.

Въпреки голямото количество талантливи играчи в състава на Сенегал през годините, той никога не е печелил Купата на африканските нации. Отборът завърши на второ място през 2002 и ще бъде мотивиран да се представи по-добре тази година.

Това е шестото участие на Кения на финалите, но отборът все още не е преминавал през първия кръг. Тимът вероятно смята, че това е най-добрата му възможност да продължи напред до момента.

Двата отбора са се изправяли един срещу друг 3 пъти. Сенегал остава непобеден в тези срещи, постигайки две победи, като другият мач завърши с равенство.

Сенегал има много по-добър състав от този на Кения, а може би и от всички останали тимове в съревнованието.

Вероятно ще станем свидетели на по-дефанзивен стил на игра в понеделник, тъй като нито един от двата отбора няма да иска да загуби срещата.

Имайки предвид това, Сенегал вероятно ще спечели всичките 3 точки и ще си осигури място на осминафиналите.