Дали Атлетико PR ще се възстанови от загубата в Аржентина?

2264

Има няколко мача бразилската Серия А в неделя и един от тях е сблъсък от средата на таблицата между Атлетико PR и Флуминензе.

Атлетико PR е със 7 точки след 6 срещи, а Флуминензе има 1 точка по-малко на 15 място. И двата отбора са застрашени от зоната на изпадащите ако не успеят да победят.

Подготовката за този мач нямаше как да е по-лоша за Атлетико PR, като отборът загуби с 3-0 при гостуването си на Ривър Плейт в четвъртък в Копа Судамерикана. Поражението бе в елиминационната фаза на турнира и Атлетико PR спечели първата среща с 1-0 но не успя да се възползва от предимството си в Аржентина.

Тимът допусна 3 попадения във второто полувреме, като победният гол бе в продълженията след 95 минути. Това бе изключително разочароващ резултат за отбора.

Тимът трябва да се опита да превъзмогне това и да се фокусира върху представянето си в Серия А. Тенденциите показват, че Атлетико спечели само 2 от последните си 9 мача във всички турнири, като 1 от тези победи бе в Серия А. Атлетко PR спечели 1 от изминалите си 5 двубоя в лигата.

Въпреки това, представянето на отбора пред собствена публика е добро и Атлетико надделя в 10 от последните си 12 домакинства в Серия А. Тимът загуби само 1 от последните си 17 двубоя на свой терен и записа победа с 2 или повече гола в 7 от последните 12 мача в лигата на „Ещадио Хоаким Америко Гимараеш“.

Флуминензе си имаше свои проблеми тази седмица, като трябваше да играе в Копа Судамерикана и загуби с 1-0 от Атлетико Национал в Колумбия. Въпреки това, след като победи при домакинството си с 4-1, отборът продължи без много проблеми.

Загубата в Колумбия бе втора поредна, тъй като Флуминензе загуби с 3-2 от Баия в бразилската лига миналия уикенд. Това бе първото поражение на тима в последните му 4 двубоя, но като цяло началото на сезона не бе много добро за отбора.

Тенденциите показват, че Флуминензе спечели 2 и загуби 4 от мачовете си в Серия А този сезон. Една от победите бе извън дома с 5-4 над Гремио на 5 май. Въпреки това, тимът не е в добра форма на чужд терен и Флуминензе загуби 7 от последните си 8 визити в лигата.

В 5 от тези поражения отборът загуби с поне 2 гола разлика и допускането на противникови попадения е голям проблем.

По отношение на състава Атлетико PR може да бъде без трима от играчите си, тъй като Робсън Бамбу, Тиаго Елено, и Гилхърм Камачо са контузени.

Флуминензе пътува без Агенор, който е контузен, както и Бруно Силво и Лео Сантос. Няколко играчи се възстановяват, включително Гилерме и Айртон.

Атлетико PR започва този мач като фаворит. Въпреки загубата в средата на седмицата, отборът има добро представяне пред собствена публика в лигата и може да надделее в мача с 2 или повече гола.