Реал Мадрид се изправя срещу Джирона

Sergiy Kozin / Shutterstock.com

В четвъртък вечер, Джирона посреща Реал Мадрид в реванш от четвъртфинала на Купата на Краля. Първият двубой в испанската столица завърши с резултат 4-2 в полза на европейския шампион, така че Белите са фаворити да продължат към полуфиналите на съревнованието.

Джирона ще започне сблъсъка след поредица от 10 срещи без победа във всички турнири. При последния си мач, отборът понесе поражение пред собствена публика с 2-0 от шампиона Барселона.

Тимът завърши наравно и двата си двубоя срещу съперника на гостите Атлетико в миналия кръг, но продължи напред благодарение на 3 попадения като гост на „Уанда Метрополитано“. Всъщност, Джирона спечели само 1 от изминалите си 11 сблъсъка в Купата на Краля в рамките на 90 минути.

Въпреки това, домакините понесоха само 1 поражение в рамките на 6 домакинства в Купата на Краля. Последните мачове на отбора в испанската купа бяха ниско-резултатни, с под 2.5 гола, отбелязани в 5 от изминалите му 6 срещи.

Реал Мадрид подобри представянето си напоследък, като надделя в 5 от изминалите си 6 мача във всички съревнования. След победата си в първия сблъсък срещу Джирона, тимът надделя с 4-2 над Еспаньол в Ла Лига.

Отборът на Сантяго Солари със сигурност се справя много добре в атака напоследък, като Белите отбелязаха поне 2 гола в 5 от последните си 6 мача във всички турнири.

Гостите имат добро представяне в Купата на Краля, като победиха в 4 от изминалите си 5 срещи в съревнованието. Тимът от столицата вкара поне 2 гола във всяка една от тези победи.

Последното му гостуване завърши с поражение с 1-0 от Леганес в този турнир и това сложи край на поредица от 4 победи за гостите извън дома в Купата.

Forebet предвижда, че Реал Мадрид ще продължи да се представя добре като запише победа във високо-резултатен сблъсък.