Юнайтед се изправя срещу Шпорите

Utd_Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Без съмнение най-вълнуващият мач този уикенд във Висшата лига ще бъда сблъсъкът между Тотнъм и Манчестър Юнайтед на „Уембли“ в неделя.

Тотнъм започна уикенда на трето място във Висшата лига, на 2 точки от Манчестър Сити, намиращ се на втора позиция и на 6 точки от Ливърпул. Тимът трябва да надделее в този мач ако иска да остане в битката за титлата.

Манчестър Юнайтед се стреми към място в топ 4. Отборът започва уикенда на 6 точки от Челси, който е на четвърто място, и знае, че победата ще му помогне да се докаже като сериозен претендент този сезон.

Тотнъм постигна победа с 1-0 над Челси в полуфинала на Купата на футболната лига във вторник вечер. Това бе последната среща в доста натоварен период за клуба, който включваше мач от ФА Къп срещу Танмиър Роувърс и гостуване на Кардиф Сити. Шпорите надделяха във всичките 3 мача и ще се наслаждят на почивката си от 4 дни преди този двубой.

Тенденциите показват, че Тотнъм е надделял в 6 от изминалите си 7 двубоя във Висшата лига. Въпреки това, тимът ще трябва да внимава в предстоящата среща, след като загуби с 3-1 от Уулвърхямптън при последния си двубой на „Уембли“. Добрата новина за феновете на Шпорите е, че отборът загуби само 4 от предходните си 27 домакинства във Висшата лига.

В защита, тимът се справя задоволително, запазвайки суха мрежа във всеки от последните си 3 сблъсъка и тенденциите показват, че Тотнъм отбеляза поне 1 гол в изминалите си 18 сблъсъка във всички турнири.

Манчестър Юнайтед ще се отправи към Лондон изпълнен с увереност след като представянето му доста се подобри под управлението на новия мениджър Уле Гюнар Сулшер. След поражението от Ливърпул, което бе и последният мач, в който Моуриньо отговаряше за клуба, Манчестър Юнайтед постигна 5 поредни победи, 4 от които бяха във Висшата лига.

Тимът постигна победи над Кардиф Сити, Хъдърсфийлд Таун, Борнемут и Нюкясъл Юнайтед. Тенденциите показват, че Червените дяволи са победили във всеки от изминалите си 5 сблъсъка с поне 2 гола, но от друга страна не са се изправяли срещу отбор, който притежава класата на Тотнъм.

Манчестър Юнайтед надделя в 3 от предходните си 7 визити във Висшата лига, които бяха срещу отбори, които са в долната част на таблицата.

По отношение на състава си, Тотнъм се очаква да бъде без Лукаш Моура, Ян Вертонген, Ерик Диер и Виктор Уаняма, въпреки че Вертонген вече се върна към тренировките. Сон Хюн-Мин ще изиграе последния си двубой преди да започне участието си в Купата на Азия.

Манчестър Юнайтед е без наказания Ерик Бейли след като той получи червен картон срещу Борнемут. Крис Смолинг ще пропусне двубоя заради контузия, но Пол Погба и Алексис Санчес вероятно ще бъдат във форма.

Червените дяволи ще пристигнат на „Уембли“ уверени в представянето си, но това предизвикателство може би ще бъде прекалено голямо. Тотнъм е в отлична форма и има нападатели, които могат да се справят със защитата на Юнайтед, тъй като отбраната му остава слаба. Очакваме да видим победа на Шпорите и голове и на двата тима.