Шпорите ще опитат да се възползват от предимството на домакина

MDI / Shutterstock.com

Полуфиналите на Купата на лигата 2018/19 се провеждат тази седмица и първият мач ще се изиграе във вторник вечер. Срещата е между Тотнъм и Челси на „Уембли“, настоящия дом на Шпорите.

Полуфиналът на Купата на лигата се играе в два мача, така че е важно домакините да се възползват от предимството си. Дали Тотнъм ще успее да постигне това или Челси ще направи огромна крачка към финала, постигайки победа като гост?

Тотнъм се радва на фантастичен сезон под управлението на Маурисио Почетино. Аржентинският мениджър успя да доведе тима до елиминационната фаза на Шампионската лига, до четвъртия кръг на ФА Къп и до третото място в класирането на Висшата лига.

След като надвиха Транмиър Роувърс със 7-0 в третия кръг на ФА Къп през уикенда с доста променен състав, играчите на Тотнъм ще бъдат доста уверени преди този мач. Тенденциите показват, че отборът е надделял в 8 от изминалите си 9 двубоя във всички турнири, понасяйки само 1 поражение. Всъщност, Тотнъм загуби само 2 от последните си 17 срещи, което е доста добър резултат.

Отборът се изправи срещу доста трудни опоненти в Купата на лигата този сезон, като достигна до дузпи в сблъсъка си с Уотфорд и надви Уест Хям Юнайтед и Арсенал като гост. Тотнъм вкара 2 или повече гола във всеки от последните си 3 двубоя във ФА Къп този сезон.

Челси също имаше мач във ФА Къп през уикенда и направи доста промени в началния си състав, точно както и Шпорите. Въпреки това, Челси все пак бе прекалено силен за отбора от Чемпиъншип, Нотингам Форест, и надделя с 2-0 на „Стамфорд Бридж“.

Този резултат означава, че Челси надделя в 3 и завърши наравно 1 от последните си 4 сблъсъка във всички съревнования, с победи във Висшата лига над Уотфорд и Кристъл Палас освен тази във ФА Къп.

Извън дома, Челси успя да победи във всеки от предходните си 3 мача, които бяха от Висшата лига, но преди победата над Брайтън, Челси премина през 3 срещи без да надделее над нито един от опонентите си. Един от тези двубои бе поражение от Тотнъм с 3-1 във Висшата лига и Челси ще се надява да избегне подобен резултат в предстоящия сблъсък.

Челси надделя над Ливърпул, Дарби Каунти и Борнемут, за да достигне до тази фаза на турнира.

По отношение на състава си, Тотнъм все още има съмнения около участието на Ерик Диер, Виктор Уаняма, Муса Дембеле, Ян Вертонген, и Ерик Ламела. Уго Лорис, Тоби Алдерверелд, Кристиан Ериксен и Хари Кейн се очаква да бъдат част от стартовата единайсеторка след като не играха в мача през уикенда.

Челси има съмнения, свързани с участието на Оливие Жиру, Педро, Рубен Лофтъс-Чийк, и Вилиан. Кепа, Жоржиньо, Антонио Рюдигер, Маркос Алонсо, Н’Голо Канте, и Еден Азар се очаква да са част от началния състав, след като не играха в мача през уикенда.

Това ще бъде вълнуващ сблъсък, в който вероятно ще видим доста попадения, но Тотнъм е в отлична форма и вероятно притежава уменията да надделее и да си спечели важно предимство преди реванша.