Оспорван двубой между Ница и Сент Етиен

В петък вечер, Ница и Сент Етиен се сблъскват в Лига 1, като и двата отбора се опитват да достигнат местата в класирането на френското съревнование, даващи право на участие в европейските турнири.

Сент Етиен се намира на 6 място в таблицата, но ако победи, тимът ще достигне четвърта позиция. Ница е само на едно място след гостите и ако надделее би се изравнил по точки с Лион, който е на четвърто място.

Ница се радва на добро представяне в Лига 1 напоследък, като домакините постигнаха поредица от 6 мача без загуба във френската топ лига, записвайки 3 победи и 3 равенства.

Въпреки това, срещите на отбора напоследък бяха ниско-резултатни, с под 2.5 попадения, отбелязани в изминалите му 8 сблъсъка. Основен фактор в тези ниско-резултатни срещи е стабилната защита на Ница, като домакините са запазили суха мрежа в предходните си 6 двубоя в Лига 1.

Ница постигна серия от 3 мача пред собствена публика без поражение в Лига 1, като записа 2 победи и равенство. Тимът също така запази суха мрежа в изминалите си 3 сблъсъка в турнира на „Алианц Ривиера“.

Сент Етиен се радва на добро представяне в Лига 1 и победата може да донесе на Зелените позиция, даваща право на участие в плейофите за Шампионската лига.

Представянето на гостите напоследък не е толкова добро, като отборът надделя само в 3 от последните си 8 мача. Тимът загуби 2 от предходните си 3 сблъсъка във френската топ лига, включително последния си такъв срещу Бордо с 3-2.

Клубът на Жан-Луи Гасе е продуктивен напоследък в Лига 1, въпреки непостоянното си представяне, отбелязвайки поне 2 гола в 4 от изминалите си 5 двубоя в лигата.

Няма огромна разлика между двата отбора, така че не е изненада, че Forebet предвижда мачът да завърши с ниско-резултатно равенство.