Футбол

Други първенства

Международни

Ще се класира ли Бешикташ за следващия кръг на Лига Европа?

Бешикташ посреща Малмьо в четвъртък вечер в изключително важна среща и за двата отбора, които ще се опитат да се класират за елиминационната фаза на Лига Европа.

Бешикташ се намира на второ място в Група I, само на 1 точка след лидера в класирането Генк и на една точка пред Малмьо, който е на трета позиция. Всички отбори в Група I все още имат шанс да се класират за елиминационната фаза, но само два клуба могат да си извоюват място в следващата фаза в четвъртък.

Малмьо надви Бешикташ в предишния сблъсък между двата тима в Швеция. Шведите надделяха с 2-0 благодарение на автогол на Бешикташ и на дузпа, изпълнена от Маркус Русенбери. След като победи Бешикташ, Малмьо не успява да постигне победа, като завърши наравно изминалите си 3 мача от Лига Европа. Само в 1 от тези 3 срещи бяха отбелязани над 2.5 гола.

Бешикташ не претърпя поражение в нито един от изминалите си 2 двубоя от Лига Европа. В последния си сблъсък срещу Сарпсборг, отборът обърна резултата и надделя с 3-2 благодарение на гол на Джърмейн Ленс в деветдесетата минута. Бешикташ вече набра инерция преди срещата благодарение на тази победа и представянето си в турската лига. Малмьо не е участвал в нито един мач в турнир от 29 ноември насам, когато завърши наравно с Генк с 2-2. Шведският клуб завърши сезона си у дома в Алсвенскан на 11 ноември на 3 място.

Малмьо ще започне сблъсъка готов да атакува Бешикташ. Тимът ще бъде уверен, че притежава нужните умения да надделее след като вече успя да победи опонента си. Въпреки това, поради факта, че не е участвал в нито една среща от края на ноември, шведският тим ще има затруднения. Отборът трябва да постигне победа, за да продължи напред, така че мениджърът Уве Рьослер ще трябва да накара тима си да атакува рано и често. Малмьо е надделял в 3 от всичките си 5 срещи с Бешикташ и не е претърпявал поражение в Истанбул срещу Орлите.

Турският гигант е фаворит в този мач. И двата отбора отбелязват доста попадения, но пък никой от тях не се справя добре с предотвратяването им в Група I. Бешикташ има голова разлика от -1, а Малмьо – от 0. Три от мачовете на Бешикташ са били с над 2.5 гола.

Бешикташ няма загуба в предходните си 3 сблъсъка в лигата. Два от трите завършиха с победи. Бешикташ се възстанови след някои затруднения в началото на сезона и сега се намира на 3 място в лигата с 25 гола. Нападателят Райън Бабел подобри доста представянето си след като се присъедини към Бешикташ. Той отбеляза 4 попадения в 14 срещи във всички турнири. Ленс е вкарал 4 пъти, като 3 от попаденията бяха в Лига Европа.

Малмьо трябва да надделее, но ще остави защитата си уязвима, тъй като ще му се наложи да атакува малко по-агресивно. Бешикташ ще успее да отбележи нужния гол и ще продължи към следващия етап на съревнованието с победа.