Други първенства

Международни

Тотнъм и Интер в оспорвана среща

bestino / Shutterstock.com

Положението е критично за Тотнъм и Интер Милано, като двата популярни тима се сблъскват в сряда вечер в Шампионската лига.

Интер победи в първия сблъсък на „Сан Сиро“, като Шпорите  поддадоха в последните 5 минути и допуснаха 2 гола. Тотнъм не изпитваше много затруднения по време на мача, но в края загуби предимството си от 1 гол. Сега отборът се нуждае от победа над Интер, за да има какъвто и да било шанс да се класира за елиминационната фаза. Тотнъм e само на 3 точки след Интер след 4 мача, но ако не успее да спечели максималния брой точки, отборът ще бъде елиминиран от Шампионска лига.

Интер надви Фрозиноне през уикенда с 3-0. Това бе доста лесен сблъсък за момчетата на Лучано Спалети и краят на срещата бе решен още в 60-та минута. Тотнъм също нямаше затруднения в събота, като постигна победа с 3-1 над Челси. Клубът се справи отлично и победата над Челси доказа колко добро е представянето му, когато играчите му се сработват. В Европа обаче отборът не показва същото ниво.

Тотнъм ще започне мача като фаворит. Въпреки това, Шпорите доста пъти не са се представяли на ниво в Шампионска лига. Тимът постигна само една победа в 4 двубоя. Тази победа бе на „Уембли“ над ПСВ в последните му мач. Дори тогава, Шпорите се нуждаеха от гол на Хари Кейн в 90 минута, за да надделеят над холандския тим.

Ян Вертонген ще бъде на разположение за Маурицио Почетино. Той не се е изявявал за тима от септември заради контузия. Въпреки това, шпорите ще бъдат без Давинсон Санчес, Муса Дембеле и Кийрън Трипиер. Липсващите играчи от началния състав на тима със сигурност ще повлияят на представянето на Тотнъм.

Интер разполага с много силна стартова единайсеторка за мача. Мауро Икарди, Иван Перишич и Раджа Наинголан са във форма и са готови да дадат всичко от себе си. Десният защитник Шиме Върсалко се очаква да започне след като пропусна победата на отбора си над Фрозиноне заради контузия. Тотнъм бе без полузащитника си Деле Али в първия си сблъсък с Интер. Този път той е на разположение за тима и ще започне мача в добра форма. Али вкара гол през уикенда срещу Челси и присъствието му до Кристиан Ериксен и Кейн ще помогне на отбора.

Тимът на Спалети е в по-добра позиция и просто трябва да избегне загуба на „Уембли“. Отборът може да продължи напред ако срещата завърши с равенство, а мачът най-вероятно ще приключи точно така. Въпреки усилията на Тотнъм, Интер може би ще успее да задържи Шпорите във вълнуващ, но равностоен двубой.