Международни

Англия се изправя срещу Хърватска

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Лигата на нациите не започна много добре за Хърватска и Англия. Двата тима са изиграли само по 1 среща, а вече се намират на 6 точки след лидера в Група 4 Испания.

В петък вечер, двата тима ще се срещнат в своеобразен реванш на полуфинала на Световното първенство. Англия ще търси отмъщение, а Хърватска ще се опита да избегне още една загуба в Лигата на нациите .

Трите лъва се пречупиха след представянето си на полуфинала на Мондиала. Отборът загуби от Испания с 2-1 в първия мач от Лигата на нациите .

Момчетата на Гарет Саутгейт поведоха в началото на срещата благодарение на Маркус Рашфорд, но 2 минути по-късно испанците успяха да изравнят. Саул отбеляза в 13 минута, преди Родриго да отбележи победния гол в 32 минута. Англия надделя над Швейцария в приятелски мач, но отборът ще е под голямо напрежение в петък.

Хърватска все още се възстановява от ужасното поражение, което понесе от Испания с 6-0. Това бе най-голямата загуба на отбора в историята му и тимът не показа по никакъв начин, че е завършил на второ място в Световното първенство. Това се случи само няколко дни след равенството с 1-1 с Португалия, в чийто състав отсъстваше Кристиано Роналдо. Златко Далич и играчите му трябва да забравят за унизителното поражение и да го преодолеят преди сблъсъка с Англия.

Някои експерти предвиждат, че Хърватска ще претърпи провал след постижението си на Мондиала. Отборът загуби някои ключови играчи от началния си състав, включително вратаря Даниел Субашич, който бе един от истинските лидери в отбора. Звездата в атака Марио Манджукич също сложи край на кариерата си в националния отбор, оставяйки огромна липса в позицията на номер 9.

Очаква се Саутгейт да използва подобен състав на този, който се изявяваше на Световното първенство. Въпреки това, той ще се опита да прибави и млади, неопитни национали. Бен Чилуел, Рос Баркли и Джо Гомес започнаха сезона на английската Висша лига доста добре.

И тримата бяха избрани за националния тим и може би ще се изявят срещу Хърватска. Джейдън Санчо и Джеймс Мадисън също са в състава на отбора. Хари Кейн ще заеме позицията на номер 9, въпреки че изглеждаше изтощен в началото на сезона на Висшата лига, и той ще бъде най-голямата заплаха в атака.

Това ще бъде неловка ситуация и за двата тима, тъй като срещата ще се играе без публика. Отборът на Хърватска претърпява наказание за инцидент по време на квалификациите за Евро 2016, когато на стадиона му бе нарисувана свастика.

Реваншът от полуфинала на Световното първенство ще бъде доста оспорван, но Англия вероятно ще успее да победи в петък вечер. Хърватска не е отборът, който беше преди няколко месеца, а Англия все още се доверява младите си и талантливи футболисти.