Равностойни ли са Айнтрахт Франкфурт и Лацио?

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Предстои сблъсък от Група Н на Лига Европа в Германия, където Айнтрахт Франкфурт посреща Лацио в четвъртък вечер. Франкфурт, носителят на Купата на Германия, се завърна в мача след като изоставаше с 1 гол от Марсилия и надделя с 2-1 в първия си сблъсък.

Новият мениджър Ади Хютер имаше трудно начало със Франкфурт, но много смятат, че най-лошото е минало. Франкфурт загуби 13 футболисти през лятото. Пет от тях бяха част от стартовата му единайсеторка и това остави огромни липси в състава на Хютер.

Лацио от друга страна имаше по-лесен противник в първия си двубой и победи Аполон Лимасол с 2-1.  Резултатът не беше толкова лош за Аполон, тъй като Лацио владееше положението през първите 87 минути от мача преди отборът от Кипър да се разпише.

Лацио понесе първата си загуба от изминалите си 6 сблъсъка във всички турнири този уикенд. Мениджъра Симоне Индзаги понесе поражение с 3-1 от съперника си Рома. Чиро Имобиле отново се изявяваше в атака за Лацио. Италианският нападател е отбелязал 4 попадения в Серия А и вкара гол в сблъсъка на Лацио с Аполон.

Франкфурт започва срещата като фаворит. Въпреки това, много малко дели тези два отбора и те са относително равностойни. Тимът от Германия неочаквано победи Марсилия като гост и с победата този уикенд над Хановер с 4-1, отборът най-после започва да се справя добре под управлението на Хютер. Победата над Хановер прекъсна поредица от 4 мача без победа, в която Франкфурт бе претърпял 3 поражения.

Въпреки че представянето на Лацио е по-добро в немската лига, Франкфурт и феновете му ще са готови за този двубой. Лацио бе четвъртфиналист в Лига Европа миналия сезон, така че Индзаги има опит в това да води тима си до късните фази на турнира.

Хютър ще бъде без един от най-важните си защитници Джетро Вилемс. Холандският защитник бе наказан в мача срещу Марсилия и ще пропусне няколко срещи. Тими Чандлър и Карлос Салседо ще пропуснат мача заради контузии. Интересно е, че атакуващият полузащитник Марко Фабиан не бе избран за участие в мача от европейския турнир. Мексиканският национал вероятно ще бъде продаден през януари и това е решение, което може би е свързано с трансфера  на футболиста.

Хютер ще разчита на нападателите Себастиан Алер и Анте Ребич. Вторият игра за Хърватска на Световното първенство и това, че Франкфурт успя да задържи нападателя бе истинско постижение. Крилото Филип Костич се сработва добре с Орлите след пристигането си от Хамбург и той и Ребич се справят отлично в екип.

Лацио е надделял само веднъж в Германия в европейския турнир. Отборът е записал 6 победи в 12 сблъсъка с отбори от Бундеслигата, но на чужд терен тимът не се справя добре. Представянето на Франкфурт напоследък у дома в европейски срещи прави шансовете на Лацио за победа още по-малки.

Мачът в четвъртък вечер ще бъде доста оспорван с два почти равностойни тима. Франкфурт и Лацио няма да успеят да отбележат гол, с който едната страна да надделее и срещата ще завърши с равенство.