Гатузо опитва да продължи поредицата от срещи без загуба

cristiano barni / Shutterstock.com

В Група F на Лига Европа изглежда ни очаква битка между 3 отбора за първите 2 места. Милан, Реал Бетис и Олимпиакос са тимовете, които вярват, че са достатъчно добри, за да достигнат елиминационната фаза на турнира този сезон.

В четвъртък вечер, двама от тези претенденти ще се изправят един срещу друг на „Сан Сиро“, като Милан посреща Олимпиакос. Дали това ще бъде победа пред собствена публика за италианците, или гърците ще се отправят към дома с награда за положените усилия?

Милан не започна сезона никак впечатляващо, като в момента се намира на 11 позиция в Серия А. Гигантите на италианския футбол са спечелили само 2 от 6-те си двубоя в лигата, но пък са загубили само 1 от тях.

Всъщност, Милан е загубил само 1 от 7-те си сблъсъка този сезон и това бе в първия мач на тима за сезона срещу Наполи. Въпреки това, проблемът са равенствата, като Милан е завършил наравно 3 от последните си 5 двубоя във всички турнири.

Милан бе гост на Ф91 Дюделанж в първия си мач от Лига Европа и почти завърши наравно с малкия отбор от Люксембург. Гол на Гонсало Игуаин през второто полувреме помогна на клуба да си осигури победата.

Тенденциите показват, че Милан е печелил на ПП/КР в 5 от последните си 7 срещи пред собствена публика в Лига Европа и ще се надява да надгради това представяне в предстоящия сблъсък.

Олимпиакос понесе голямо поражение през уикенда, като загуби с 1-0 на свой терен от съперника си ПАОК в гръцката Супер лига. Това оставя Олимпиакос на 5 място в турнира, но отборът е само на 1 точка от лидера в оспорваната борба за титлата.

Поражението от ПАОК е важно за клуба, тъй като то бе първата му загуба за сезона и Олимпиакос ще се опита да избегне още една такава в четвъртък вечер. Преди уикенда, Олимпиакос беше постигнал поредица от 10 мача без загуба, включително 8 победи. Въпреки това, тимът завърши наравно с 0-0 първия си сблъсък от груповата фаза на Лига Европа.

Равенството с 0-0 с Реал Бетис бе сериозен удар за Олимпиакос, тъй като отборът е наясно, че трябва да печели домакинствата си, за да има шанс да оглави групата.

По отношение на състава си, защитникът Матия Калдара може да се завърне в Милан, но участието на нападателя Гонзало Игуаин е под съмнение.

Олимпиакос ще се отправи към „Сан Сиро“ без защитника Константинос Цимикас, който е наказан. Всички други играчи ще бъдат във добра форма и на разположение, като Константинос Фортунис ще бъде основният играч в средата на терена.

Милан има известни проблеми този сезон, но победата с 4-1 над Сасуоло през уикенда вероятно ще даде на тима малко повече самоувереност. Това няма да е лесен двубой за домакините, но вероятно те ще успеят да надделеят.