Ще успее ли Манчестър Юнайтед да постигне победа над Вълците?

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Манчестър Юнайтед посреща наскоро спечелилия промоция Уулвърхямптън Уондърърс на „Олд Трафорд“ в шестия си двубой от този сезон на Висшата лига. Само 1 точка дели двата отбора преди сблъсъка в събота.

Докато Вълците показаха, че са способни да се борят на нивото на Премиър лийг, Манчестър Юнайтед има доста разочароващо представяне. Червените дяволи вече са загубили 2 мача този сезон и едва успяха да постигнат победа на „Викаридж Роуд“ срещу Уотфорд миналия уикенд.

Отборът на Жозе Моуриньо обаче ще започне двубоя изпълнен с увереност. Манчестър Юнайтед надви Йънг Бойс в Шампионската лига в сряда вечер с 3-0. Отборът вече си беше подсигурил победата още преди края на първото полувреме благодарение на 2 попадения на Пол Погба. Антони Марсиал прибави трети гол във второто полувреме, с което отборът затвърди победата си.

Вълците ще са доста по-труден противник в събота. Те вече отнеха точки от Манчестър Сити и ще започнат двубоя след 2 поредни победи. Мениджърът Нуно Ешпирито Санто има отбор, който ще се бори със зъби и нокти през всичките 90 минути. Въпреки че Вълците не са отбелязали много попадения, само 5 до момента в 5 сблъсъка, отборът се справя много добре в защита. Уулвърхямптън е допуснал само 2 гола този сезон. Тимът е на 4 място по най-малко допуснати попадения във Висшата лига, с 3 по-малко от Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед загуби домакинството си в лигата срещу Тотнъм. Червените дяволи за допуснали 3 гола без да вкарат нито един. Въпреки това, след като спечели 2 поредни мача във всички съревнования, тимът ще се чувства малко по-уверен.

Двата клуба не са се срещали от 2012 година, когато Вълците за последно участваха във Висшата лига. Между 2010 и изпадането на Уулвърхямптън през 2012, двата отбора са се срещали 6 пъти, като Манчестър Юнайтед е надделял в 5 от мачовете. Разбира се, и двата клуба са били много по-различни от това, което са днес. Манчестър Юнайтед бе под управлението на Сър Алекс Фъргюсън, а Вълците все още нямаха финансовите възможности, които позволиха на отбора да се сдобие с класни португалски футболисти. Уулвърхямптън е успял да надвие Манчестър Юнайтед пред собствена публика през 2011.

Моуриньо може би има контузени футболисти след успеха на тима му в Шампионската лига. Заради това, че играха на изкуствена настилка в Швейцария, няколко играчи на Червените дяволи може да са контузени.

Въпреки притесненията за здравословното състояние на играчите му, Манчестър Юнайтед отново ще победи в събота, като ще има 12 точки от 18 възможни. Двубоят ще бъде оспорван, но Манчестър ще надделее в края на срещата.