Ще продължи ли Челси с поредицата си от победи?

Челси посреща Кардиф на „Стамфорд Бридж“ в събота. Сините ще започнат срещата с 4 победи от също толкова срещи този сезон.

Маурицио Сари вдъхна нов живот на Челси и играчите му реагират добре на новата стратегия. Кардиф от друга страна има големи затруднения във Висшата лига. Отборът на Нийл Уорнок е спечелил само 2 точки от 12 възможни. Кардиф е отбелязал само 2 гола и няма попадение в 3 от 4-те си двубоя.

Сините птици отбелязаха първия си гол едва в четвъртия си мач за сезона срещу Арсенал, загуба пред собствена публика с 3-2 от Топчиите.

Челси е на 2 място във Висшата лига благодарение на головата си разлика. В зависимост от резултатите от другите двубои в събота, Челси може да оглави класирането. Защитата на сините е отлична до сега и е малко вероятно Кардиф да е каквато и да било заплаха за вратаря Кепа Арисабалага.

Челси е допуснал само 3 попадения, което е доста добър резултат. Освен това, атаката на тима е отбелязала 10 гола. Системата на Сари, 4-3-3, помогна на крилото Еден Азар да покаже най-доброто от себе си. Белгиецът е отбелязал 2 попадения и е помогнал за още 2. Във всеки двубой на Челси, отборът е отбелязал 2 или повече гола срещу опонентите си.

Ключовият полузащитник на Кардиф Арон Гюнарсон ще се завърне след контузия. Не се знае дали Уорнок ще го избере за началния състав, тъй като футболистът може би не се е възстановил напълно. По-големият проблем за Уарнок ще бъде как да държи топката далеч от опасните играчи на Челси. Кардиф играе с доста директен стил, който не се страхува от контраатака. Нападението на Челси, базирано на притежание на топката, ще я задържи за доста дълго време. Отборът има средно около 65% притежание на топката на среща.

Челси няма да даде възможност на Кардиф да се изяви и е доста вероятно Сините птици да прекарат по-голямата част от 90-те минути с 10 човека в собственото си поле. Кардиф има средно около 42.9 % притежание. Тимът ще има проблеми с това да се сдобие с топката и феновете трябва да знаят, че не могат да очакват 2 попадения като тези срещу Арсенал.

Въпреки че Челси в момента е под управлението на Сари, Сините започват участието си в европейските турнири другата седмица. Освен това, Купата на Футболната лига започва с мач срещу Ливърпул на 26 септември. Положението ще става все по-трудно за Сари и играчите му.

Сините са спечелили последните си 3 сблъсъка с Кардиф във всички съревнования. Лондончани са отбелязали 2 или повече гола във всяка от срещите. Челси няма загуба в 8 от последните си 10 двубоя от Висшата лига и играе отлично по управлението на Сари, така че вероятно ще се пребори за пета победа от 5 срещи и може би ще заеме челното място в класирането.