Селтик с трудна задача в Гърция

Vladimir_Vinogradov / Shutterstock.com

Квалификациите за сезон 2018/19 на Шампионската лига продължават тази седмица с реваншите от третия кръг. Всички двубои ще се проведат във вторник, 14 август, и може би най-вълнуващият сблъсък е този между АЕК Атина и Селтик.

Мачът ще се изиграе на „Олимпийски стадион“ в гръцката столица, където със сигурност ще има страхотна публика.

АЕК Атина ще се радва да започне мача след като постигна равенство с 1-1 в Глазгоу. Отборът знае, че равенство с 0-0 или победа ще му бъдат достатъчни, за да продължи напред, докато Селтик трябва да отбележи поне 1 гол, за да има шанс.

Първият мач от този сблъсък на „Селтик Парк“ бе първият на АЕК Атина във всички турнири този сезон. Въпреки че изостана с 1 гол след 17 минути, АЕК Атина не си позволи да губи мотивацията си и изравни с попадение на Виктор Клонаридис точно преди края на първото полувреме.

Имаше драматичен момент във второто полувреме, когато АЕК Атина остана с 10 играчи на терена, но тимът показа добра защита и запази равенството.

Тенденциите показват, че АЕК Атина има много добро представяне пред собствена публика и няма загуба в последните си 17 мача от всички съревнования. Клубът е спечелил 13 от тези срещи и е запазил суха мрежа при всеки един от последните си 5 такива. Още една суха мрежа в този сблъсък ще бъде достатъчна, за да може отборът да продължи към плейофите.

Селтик бе разочарован, че не се възползва от предимството си в първия мач срещу АЕК Атина. Шотландският шампион игра над 30 минути с предимство от 1 играч, но не успя да пробие отбраната на противника си.

Тимът имаше подобен проблем и през уикенда като продължи със защитата на титлата си в Шотландия. Селтик се отправи към Единбург, за да се изправи срещу Хартс и не успя да отбележи попадение. Брендън Роджърс избра да остави няколко от ключовите си играчи да почиват преди този мач, и остана недоволен от липсата на действие на трансферния пазар.

Поражението означава, че Селтик няма победа в последните си 2 двубоя. Ако отборът не успее да достигне до груповата фаза, това ще бъде изключително голям неуспех, тъй като тимът го е постигал в последните 2 сезона.

По отношение на състава, АЕК Атина ще бъде без наказания Константинос Галанопулос, който бе изгонен в първия мач. Домакините нямат други контузени играчи, след като почиваше през уикенда, и ще разполага с пълния си потенциал.

Очаква се Селтик да върне Джеймс Форест, Одсон Едуар и Том Рогич в състава си за тази среща, след като те започнаха предишния двубой в събота на резервната скамейка.

АЕК Атина има добро представяне пред собствена публика, а Селтик показа, че може да побеждава на чужд терен в квалификациите за Шампионска лига. Очаква ни оспорван двубой, но Селтик ще трябва да се потруди, за да отбележи гол, и това може да навреди на защитата му.

АЕК Атина може да постигне победа с попадения и на двата тима, и да продължи напред към плейофите на Шампионска лига.