Футбол

Други първенства

Международни

Холандския Витес – фаворит в двубой от Лига Европа

Холандският клуб Витес вече разполага с преднина от 2 гола за реванша си във втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу румънския Виторул в четвъртък. Първият мач между двата тима бе доста вълнуващ, като бяха отбелязани 4 попадения.

Констанца поведе изненадващо с 2-0 в 49 минута от двубоя. Въпреки това, Витес успя да се завърне в мача с гол на Тим Матавж в 54 минута и на Браян Линсен в 72 минута. Андрей Артеан получи червен картон и участието му в срещата бе прекратено в 79 минута. Сега, двата тима ще се сблъскат в Арнем, като Витес притежава преднина заради головете си като гост.

Освен изявите си в Лига Европа, тимът наскоро започна участието си и в румънската лига. Клубът е изиграл 2 мача този сезон и ще има двубой в Първа лига само 3 дни преди сблъсъка с Витес в европейския турнир. Констанца в момента е на последно място в румънското съревнование . Изглежда тимът се е фокусирал основно върху Лига Европа. Румънската Първа лига едва сега започва и клубът все още има шанс да подобри представянето си. Въпреки това, играчите на Констанца може би ще са изтощени за двубоя срещу Витес в четвъртък.

Констанца вече се изяви в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Отборът надви Расинг с 2-0 и формата на Констанца от предходния кръг почти помогна на тима да победи фаворита Витес. Но дали всички тези срещи няма да затруднят румънците?

Витес от друга страна ще започне участието си в холандската Ередивизия  на 12 август. Леонид Слуцки ще може да се справи с преминаването на клуба в третия квалификационен кръг на Лига Европа, преди тимът да стартира сезона си в Холандия. На Витес не му се наложи да играе в първия кръг на квалификациите. Липсата на срещи в който и да е турнир може да повлияе негативно на представянето му.

Въпреки че Витес доста се възползва от играчите на Челси под наем през последните няколко сезона, само 2 играчи са на разположение в момента от английския тим. И двамата футболисти, защитникът Джейк Кларк-Солтър и вратарят Едуардо, започнаха предходния мач като част от началния състав. Дуото вероятно ще бъде част от стартовата единайсеторка на Слуцки  и в реванша. Тим Матавж ще бъде основната заплаха на Витес в атака. Нападателят записа първия гол на отбора преди седмица. Заради височината си, футболистът също така може да бъде от полза при статични положения и ще даде на Витес опасно предимство в нападение.

Витес е фаворит да победи в предстоящия сблъсък. Холандците вероятно ще елиминират Констанца с победа и ще си спечелят място в третия квалификационен кръг на Лига Европа. След това Витес ще се изправи срещу Астана или Митюлан в следващата фаза.