Колумбия и Англия се срещат в последния кръг от осминафиналите

lev radin / Shutterstock.com

Последният мач от осминафиналите на Световното първенство ще се проведе във вторник вечер в Москва, като Колумбия ще се сблъска с Англия.

Отборът на Колумбия никога не е печелил Мондиала, като най-доброто му постижение е четвъртфинал, което постигна преди 4 години. Англия спечели титлата от Мондиала като домакин през 1966  и достигна полуфинал през 1990, но има проблеми в последните издания на турнира.

Кой от двата тима ще надделее на „Откритие Арена“?

Тимът на Колумбия бе поставен в Група Н от жребия заедно с Полша, Сенегал и Япония. Поляците и сенегалците бяха оценени като най-голямата заплаха, но Япония се прояви като потенциален претендент след победата си над Колумбия с 2-1 в първия двубой от групата.

Колумбия остана с 10 играчи и допусна ранен наказателен удар, но се върна в мача като изравни преди края на първото полувреме. Умората обаче си каза думата и Япония отбеляза второ попадение, с което постигна изненадваща победа.

Колумбийците се завърнаха със стил във втората си среща, като надвиха Полша с 3-0. Колумбия се справи добре в атака и вкара 3 гола, с което взе максималния брой точки. В последния мач от групите, Колумбия победи Сенегал с 1-0 и оглави групата. Това не беше най-добрият мач, но Колумбия контролираше положението и взе максимума точки.

Англия започна участието си с победа над Тунис в последния момент. Трите лъва изглеждаха добре в първото полувреме, но допуснаха наказателен удар, който позволи на Тунис да изравни. Хари Кейн се разписа към края на сблъсъка и спаси Англия.

Нямаше такъв проблем във втората среща, в която Англия разби Панама с 6-1. Защитата на Панама бе под всякаква критика и тимът показа най-лошото представяне от всички отбори в турнира, но Англия се възползва от това и записа запомняща се победа.

След като си подсигури място на осминафиналите, Англия смени някои от играчите си срещу Белгия и по отношение на резултата, това решение коства на тима победата, като белгийците надделяха с 1-0. Въпреки това, Англия ще покаже, че този резултат е в полза на тима в дългосрочен план, ако успее да спечели предстоящия мач.

По отношение на състава си, Колумбия има притеснения във връзка с формата на Хамес Родригес. Полузащитникът на Байерн Мюнхен бе контузен в първата половина на сблъсъка със Сенегал и Колумбия ще му даде време до мача, за да се възстанови. Ако това не се случи обаче, тимът ще остане със същия състав от предишната среща.

Англия ще си върне няколко играчи, които почиваха в двубоя с Белгия. Хари Кейн, Рахим Стърлинг,  Джеси Лингард, Ашли Йънг, Кийрън Трипиер и Кайл Уокър вероятно ще се завърнат към стартовата единайсеторка, въпреки че Рубен Лофтъс-Чийк ще се надява да запази своето място.

Трудно е да се предвиди изходът от този мач, тъй като и двата отбора са способни да покажат отлични умения на терена, както и да изглеждат уязвими. Не трябва да се изненадваме, ако срещата завърши наравно с попадения и от двата тима, като победителят ще се реши от дузпи след края на добавеното време.