Дания се бори за точка срещу Франция

salajean / Shutterstock.com

Последните мачове от Група С на Световното първенство ще се изиграят във вторник следобед, когато Франция среща Дания.

Опциите и за двата тима, устремени към осминафиналите, са доста прости. Французите вече са си спечелили място в елиминационната фаза и се нуждаят от точка, за да се класират като победители в групата. Дания знае, че се нуждае от точка в тази среща, за да си спечели мястото в осминафиналите и победата би означавала, че ще оглави групата.

Въпреки това, датчаните не могат да си позволят да загубят този мач, защото ако загубят с 2 или повече гола и Австралия победи Перу, който е на последно място, тимът на Дания ще се озове на трето място в групата.

С Франция в групата, битката изглежда като надпревара за второто място. Дания бе фаворит за позицията на подгласник преди турнира и си спечели победа с 1-0 над Перу в първия сблъсък.

Перу се справи добре в мача и пропусна наказателен удар, което помогна на Дания да спечели с 1-0 и подготви отбора за втория мач срещу Австралия. Датчаните знаеха, че победата ще е достатъчна, за да продължат по-нататък, но след като тимът поведе чрез Кристиан Ериксен, Австралия си спечели наказателен удар и взе точка от двубоя.

В 5 от последните 6 мача на Дания от Мондиала са били отбелязани под 2.5 гола.

Франция се справя далеч от блестящо в тази група, но направи достатъчно, за да се класира на осминафиналите с 1 оставаща среща. Сега французите ще се стремят към първото място с победа в този сблъсък.

След като започнаха с най-лесния си мач в групата срещу Австралия, французите взеха всичките 3 точки, но им трябваше късен гол, за да спечелят. Представянето не бе традиционното за Франция и отборът имаше проблем с това да се представи на ниво. Нещата се повториха и срещу Перу във втория си мач.

Фактът, че Перу не взе точки от него може да се смята за липса на късмет, но Франция отбеляза много важен гол чрез Килиан Мбапе в 34 минута. Въпреки че не показа най-добрата си възможна форма, Франция има качествени футболисти на всички позиции и тимът се нуждае само от малко интелигентна игра, за да отбележи.

Френските национали са отбелязвали поне по 2 гола в последните си 3 мача срещу Дания.

По отношение на състава, Дания ще бъде без полузащитника Вилям Квист, който пострада в двубоя срещу Австралия. Андреас Кристенсен може да започне сблъсъка в позицията на централен защитник.

Съмнително е дали Самуел Умтити ще играе за французите и това може да означава място в защита за Адил Рами и Преснел Кимпембе. Оливие Жиру ще запази мястото си начело на тима с Антоан Гризман и Килиан Мбапе.

Французите все още не са достигнали максималния си потенциал на първенството, но след като си извоюваха квалификация, това може да е мачът, в който отборът ще се съвземе. Очаква ни оспорвано първо полувреме, но класата на Франция вероятно ще помогне на тима да спечели във второто полувреме.