Англия се бори за класиране срещу Панама

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Вторият кръг от мачовете в Група G на Мондиал 2018 приключва в неделя следобед със сблъсъка между Англия и Панама.

Англия не се справя много добре в последните си участия в големи турнири и ще се опита да компенсира за разочароващото си представяне на Световното първенство през 2014 и на Европейското през 2016. Панама за първи път участва в турнира и главната цел на отбора е да спечели поне една точка.

Англия знае, че победа в предстоящия двубой ще отведе тима до осминафиналите. Ако Белгия надвие Тунис, което е много вероятно, Англия може да си осигури място в следващия кръг с максимален брой точки. Панама трябва да спечели ако иска да има  реалистичен шанс да достигне до елиминационната фаза.

Положението не изглеждаше добре за Англия, когато мача на отбора срещу Тунис навлезе във финалните си 10 минути. След като поведоха с гол на Хари Кейн, англичаните очакваха да спечелят мача с лекота.

Въпреки това, Тунис получи наказателен удар, с който успя да изравни резултата. Англия упражни натиск към края на двубоя и успя да вкара гол от ъглов удар, за който отново бе отговорен Хари Кейн в последните минути.

Представянето на Англия не беше добро, но във финалните 30 минути играчите създадоха достатъчно добри положения, за да отбележат повече от 1 попадение. Ако бяха се възползвали от възможностите, футболистите на Англия можеха да имат по-голямо предимство преди гола на Тунис.

Гарет Саутгейт ще се надява отборът му да бъде по-точен пред вратата в този сблъсък и да бъде по-категоричен в резултата преди последните 10 минути.

Беше ясно, че Панама ще има проблеми в тази група, и тимът загуби първия си мач от фаворита в групата – Белгия. Въпреки че загуби с 3-0, Панама може да се утеши с факта, че защитата на отбора беше добра в първото полувреме, като предотврати по-сериозна атака от страна на Белгия и завърши първата половина при резултат 0-0.

Въпреки това, моментна магия от Дрис Мертенс във второто полувреме откри резултата, и Белгия прибави още две попадения, с което си осигури победата.

Въпреки това, Панама се представи подобаващо и успя да създаде няколко сносни положения, от които имаше възможност да отбележи. Бранителите ще трябва да се постараят доста срещу Англия, за да задържат опонента си вън от вратата.

Англия има само 1 контузен играч в лицето на Деле Али, който може би ще пропусне срещата заради травма в коляното. Това ще даде възможност на Рубен Лофтъс-Чийк да се изяви в средата на терена. Единствената друга промяна, която е възможна, може да бъде смяната на Рахим Стърлинг с Маркус Рашфорд в атака.

Очаква се Панама да започне в същия състав, който се изправи срещу Белгия, и това означава, че Роман Торес може да е в центъра на защитата.

Очакваме Панама да играе предпазливо с цел да предотврати противниково попадение. Тимът ще затрудни англичаните, но те имат достатъчно класни футболисти в нападение, които да отбележат и да спечелят срещата.