Мидълзбро и Астън Вила мерят сили в равностоен сблъсък

Мидълзбро посреща Астън Вила в първи двубой от плейофите за класиране във Висшата лига в събота. В последния кръг на редовния сезон двата отбора не успяха да постигнат победи.

Момчетата на Стив Брус загубиха с 0-1 от Милоу като гост, докато Мидълзбро, на Тони Пюлис, завърши наравно 2-2 с Ипсуич.

В класирането на редовния сезон Астън Вила завърши със 7 точки повече от Мидълзбро, независимо че тимът не записа победа в последните си 2 двубоя.

Астън Вила бе третият най-резултатен тим в Чемпиъншип със своите 72 попадения. В защита Джон Тери и компания също се представиха на високо ниво, допускайки 42 гола – отново на трето място и по този показател.

Ветеранът на мениджърската позиция Стив Брус е печелил промоция за Висшата лига цели 4 пъти в кариерата си. Въпреки че няма трофей в елита, наставника се е доказал като тактик във втория ешелон, който често извежда отборите си до класиране в елита. Брус е събрал в отбора си редица опитни играчи – Джон Тери, Робърт Снодграс, Конър Хърихейн, Албърт Адома и Хенри Ленсбъри са само част от имената избрани от наставника.

В лагера на Мидълзбро едва ли изпитват притеснение от Астън Вила, тъй като тимът има начело Тони Пюлис, който притежава сходни успехи със своя колега насреща. Пюлис е печелил промоция 3 пъти с два различни отбора, а за последно бе начело на елитните Стоук Сити, Кристъл Палас и Уест Бромич. Също като Брус Пюлис притежава достатъчно опит и знания за да класира своя тим в елита. В състава на Мидъзбро също личат редица опитни играчи.

Стюърт Даунинг е най-опитния играч в отбора и Пюлис често разчита на него. Той изигра 42 срещи през сезона, записвайки 3 гола и 7 асистенции на своята сметка. Освен това тимът разполага с опасна двойка нападатели – Патрик Бамфорт и Брит Асомбалонга, които имат общо 26 гола на своята сметка.

По отбелязани голове Боро завърши на седма позиция в класирането със своите 65 гола. В защита тимът остана на четвърто място с допуснати 45 гола във вратата си.

Астън Вила има предимство в двубоите през редовни сезон, след като завърши наравно у дома и спечели като гост с 0-1 на „Ривърсайд“. Мидълзбро отстрани Вила в турнира за Купата на Лигата, а предстоящия двубой ще бъде четвърти между двата отбора през този сезон, а доминацията на Астън Вила в преките двубои бе прекъсната. Тони Пюлис води Мидълзбро в едва 3 двубоя до момента и въпреки че загуби последния от тях, тимът показва завидно израстване. Адама Траоре се превърна в един от най-вълнуващите играчи в Чемпиъншип.

Съботната среща между двата тима противопоставя отбори, които не допускат много грешки. Очаква се затворен двубой, който има потенциал да завърши наравно. При това положение всичко ще се реши в реванша.