Дали ще видим лесна победа на Уикъмб над Кроули ?

Борещият се за челно място Уикъмб се отправя към Кроули в средата на седмицата за среща от Лига Две.

Уикъмб се намира точно след местата за автоматична промоция, заради по-слабата си голова разлика и победа би означавала, че ще задмине Нотс Каунти, който е на 3-то място. Уикъмб се представя отлично този сезон, като е отбелязал 70 гола и е на втора позиция по показател отбелязани попадения в лигата.

Голмайсторът на Уикъмб Адебайо Акинфенва е отбелязал 16 гола при своите 35 участия. Резултатът му е чудесен, като Акинфенва е отбелязал 23% от попаденията на тима си. Тринадесет други играчи от Уикъмб са се разписвали този сезон, и въпреки че Акинфенва има най-голям принос, отборът има и други футболисти, които са успели да намерят очертанията на вратата.

Уикъмб не само отбелязва попадения без проблем, но има второто най-добро представяне на чужд терен в Лига Две. Тридесет и две от 54 възможни точки си е набавил отборът като има голова разлика от +8.

Може би най-големият проблем на клуба, както и причината да е извън топ 3 заради головата си разлика, е играта в защита. Уикъмб е допускал почти толкова голове, колкото е и отбелязал. Отборът на Гарет Ейнсуърт има 52 допуснати гола във вратата си. Добрата новина преди мача в сряда вечер е, че в предишната среща на Уикъмб срещу Кроули, тимът надви съперниците си с 4-0. Мачът показа ,точно колко впечатляваща може да бъде атаката на Уикъмб. Крейг Макейл-Смит отбеляза три гола за 11 минути през второто полувреме.

Въпреки малките си проблеми, с представянето напоследък, Кроули не е в опасност от изпадане. Тимът се е настанил в средата на таблицата, и освен ако Кроули не започне да печели мачове, отборът няма да достигне до плейофите. Отборът е на 7 точки след Линкълн, който е на седма позиция и заема последното място, даващо право на участие в плейофите. Тимът си е набавил само 5 точки от последните 15 възможни и поради резултатите си, Кроули слезе до 12-то място. Най-високата постигната позиция на отбора в таблицата е девета, и бе постигната точно преди поредицата му от 3 срещи без победа.

Кроули има голова разлика от -2 през този сезон, като е отбелязал 44 пъти. Отборът има проблем с попаденията у дома. Само 22 гола са били отбелязани на „Броудфийлд Стейдиъм“, което е петият най-нисък резултат в лигата. Всъщност, феновете не са ставали свидетели на много голове, като цяло на „Броудфийлд“, като защитата на Кроули е допуснала само 17 гола у дома. Стадионът се превърна в крепост и Кроули е с четвъртата най-добра защита на свой терен в Лига Две.

Мачът в сряда ще противопостави един от най-добрите отбори в защита пред собствена публика от лигата срещу един от тимовете с най-много отбелязани попадения като гост. Въпреки че Кроули се справя добре на „Броудфийлд“, Уикъмб вероятно ще си тръгне с победата и ще продължи борбата си за промоция. Клубът се справя много добре до момента, и ще продължи уверено напред.