Шпорите - фаворит в сблъсъка с опасния Ювентус

CosminIftode / Shutterstock.com

Осминафиналите от Шампионската лига за 2017/18 продължават тази седмица и една от най-равностойните срещи е тази между Тотнъм и Ювентус.

Последният път когато Тотнъм достигна четвъртфинал в Шампионската лига бе през 2010/11, като е преминавал тази фаза само веднъж в историята си.

Равенството с 2-2 в първата среща на двата тима в Торино дава шанс на Тотнъм да стане част от последните 8 този сезон, но Ювентус пристига в Лондон с огромен опит в тези ситуации и уверен, че ще получи това, което му е нужно за да продължи в турнира.

Тотнъм успя да надвие Хъдърсфийлд Таун в Висшата лига през уикенда и победата с реултат 2-0 го подготвя добре за предстоящия мач. Тенденциите показват, че Тотнъм е непобеден в последните си 17 срещи във всички състезания и е спечелил всяка една от последните си 7 сблъсъка като домакин.

Момчетата на Маурисио Почетино са изгубили само 1 от последните си 22 мача у дома и страховете от среща на „Уембли“ не са изчезнали.

Тотнъм е непобеден в Шампионската лига този сезон и изигра няколко доста трудни мача-срещу Борусия Дортмунд, Реал Мадрид и Ювентус. След като изравни резултат от 2-0 в Торино, Тотнъм ще е уверен в шансовете си да надвие Ювентус на „Уембли“, особено след победата си над Реал Мадрид.

Ювентус се изправи срещу Лацио в труден сблъсък този уикенд в Рим. Въпреки това, дори и без някои от най-добрите си играчи, Пауло Дибала отбеляза изключителен гол в последната минута, благодарение на който тимът взе максималния брой точки.

Ювентус не изненада с представянето си и нямаше изгледи да спечели, но късният гол му донесе победата.

Макс Алегри ще търси нещо подобно в тази среща, като Ювентус е спечелил последните си 10 мача на чужд терен във всички турнири. Тенденциите показват, че тимът е запазил суха мрежа в 9 от тези 10 срещи като гост, допускайки само 1 гол от Верона.

Въпреки това, представянето на гостите не е много добро в Шампионска лига и дори Ювентус да е непобеден в последните си 6 срещи, тимът е спечелил само 1 от последните си 4. На чужд терен отборът бе победен с 3-0 от Барселона и завърши с 1-1 мача си срещу Спортинг Лисабон от този сезон.

По отношение на състава си, Тотнъм ще участва без централния си защитник Тоби Алдервейрелд, но всички останали играчи са на разположение, което означава че домакините ще са доста близо до пълния си потенциал.

Ювентус се надява на завръщането на Матия Де Шильо и Гонзало Игуаин, които пропуснаха мача с Лацио през уикенда. Джорджо Киелини ще се завърне в защита, но Алекс Сандро, Стефан Лихтщайнер, Федерико Бернардески, Меди Бенатия и Хуан Куадрадо са контузени.

Ювентус знае как да притиска опонентите си, но Тотнъм има предимството и знае, че гостите трябва да вкарат гол. И двата тима имат добри играчи в атака в този мач, което означава, че няма да е изненада ако станем свидетели на голове и от двете страни.

Въпреки това, с предимството на домакините във втората среща между тези два клуба, и след победата си над Реал Мадрид на „Уембли“, Тотнъм е фаворит за спечелване на мача и преминаване към четвъртфиналите на Шампионска лига.