Червените дяволи устремени към следващия кръг на ФА Къп

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

В петък вечерта закъсалия тим от Лига 2 Йоувил Таун посреща Манчестър Юнайтед на своя „Хаиш Парк“ в среща от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп.

Йоувил се намира в дъното на четвъртата дивизия в Англия. Отборът има само 2 точки повече от отборите в зоната на изпадащите. Тимът се представя доста колебливо през настоящия сезон, а в последните 6 двубоя загуби 2, спечели 3 и завърши наравно в един мач.

Това не пречи на отбора за записва доста резултатни срещи - в последните 8 двубоя на тима от всички турнири са отбелязани поне 2 гола.

По пътя си до четвъртия кръг на турнира, отборът воден от Дарън Уей победи Саутенд, Порт Вейл и Брадфорд Сити. Предстоящият сблъсък с Манчестър Юнайтед ще бъде най-голямото предизвикателство за отбора през този сезон.

У дома Йоувил се справя прилично, спечелвайки 4 от предходните си 5 двубоя пред собствена публика.

Манчестър Юнайтед, на свой ред, се намира в не лоша форма. Червените дяволи записаха 7 мача без загуба, като спечелиха последните 4 от тях.

Срещите на отбора воден от Жозе Моуриньо се отличават с малко попадения. В 4 от изминалите 5 двубоя тимът  е завършил при резултат под 2.5 гола.

В миналия кръг на надпреварата тимът победи Дарби Каунти с 2-0 и по този начин се класира напред. Червените дяволи са в добра серия в турнира, след като загубиха само веднъж в последните си 12 мача.

Освен това Юнайтед записа добри резултати като гост, спечелвайки 5 от предходните си 7 двубоя във всички надпревари.

Прогнозата на Forebet не предвижда изненади в предстоящия мач. Манчестър Юнайтед най-вероятно ще продължи напред в турнира след минимална победа.