Барселона фаворит за класиране напред за Купата на Краля

charnsitr / Shutterstock.com

В четвъртък вечер лидерът в Ла Лига Барселона посреща градския съперник Еспаньол в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Краля. Еспаньол спечели първия мач с 1-0, но сега предстои далеч по-сериозно предизвикателство на „Ноу Камп“.

Барселона се представя почти безпогрешно през настоящия сезон. Тимът допусна едва една загуба от 31 изиграни двубоя до момента, именно от Еспаньол в миналия кръг на надпреварата.

Момчетата на Ернесто Валверде си върнаха самочувствието, побеждавайки Бетис с 5-0 в Примера дивизион.  Както обикновено, Барса демонстрира сериозна успеваемост пред противниковата врата, отбелязвайки поне 3 гола в 4 от предходните си 5 срещи.

Каталунците спечелиха 13 от последните си 14 двубоя на „Ноу Камп“. Момчетата на Валверде отбелязаха поне по 2 гола във всеки от тези 14 двубоя. В защита отборът опази 5 сухи мрежи в предходните си 6 двубоя на свой терен, допускайки общо 2 гола в тези срещи.

Еспаньол със сигурност ще опита да се възползва от предимството, което спечели в първия двубой, но за всички е ясно, че тимът трудно ще победи Барселона. Отборът воден от Кике Санчес Флорес бе в серия от 4 поредни мача без загуба, преди да допусне поражение с 0-3 от Севиля в последния кръг от Ла Лига.

Гостите не са допуснали поражение в последните си 3 мача далеч от дома, спечелвайки 2 от тях без да допусне попадение във вратата си. Тези две победи са единствените успехи на тима в последните 11 срещи като гост.

Барселона трябва да навакса пасива от първата среща, ако иска да продължи напред. Forebet предвижда комфортна победа за домакините, която ще ги изпрати напред в турнира.