Реал Мадрид се нуждае от задължителен успех

LevanteMedia / Shutterstock.com

В четвъртък вечер испанският шампион Реал Мадрид се изправя срещу скромния тим на Леганес в първи двубой от четвъртфиналите от турнира за Купата на Краля.

Леганес се представя прилично в Ла Лига, заемайки 13-та позиция в таблицата. В последните си два мача тимът загуби последователно от Виляреал и Бетис.

Отборът воден от Асиер Гаритано изхвърли Жълтата подводница, след победа в първия двубой с 1-0 и загуба с 2-1 в реванша. Все пак, голът на чужд терен се оказа решаващ и изпрати Леганес в следващата фаза.

Като цяло тимът се представя колебливо, но у дома Леганес е доста по-стабилен. Отборът спечели 6 от последните си 7 двубоя пред собствена публика, включително последните 4 от всички състезания.

Момчетата на Гаритано допуснаха поражение единствено от лидера Барселона, което е разбираемо. Освен това защитата на леганес опази цели 7 сухи мрежи в последните си 9 двубоя.

Реал Мадрид изживява трудни времена – отборът спечели само веднъж в последните си 5 двубоя. Тимът не се намира в добра форма и дори е заплашен от това да се бори за мястото си в Шампионска лига.

Все пак статистиката е е на страната на Кралете, които са загубили само 2 от последните си 30 двубоя в турнира за Купата на Краля. Освен това, отборът демонстрира завидна резултатност вкарвайки 2 или повече гола в 11 от последните си 12 двубоя в турнира.

Със сигурност Зинедин Зидан ще опита да мотивира играчите си за победа, след като Белия балет навлезе в серия от 3 поредни срещи без победа. Освен това, Столичани са спечелили последните 4 срещи между двата отбора, което им дава допълнителна доза самоувереност.

Forebet предвижда скромна победа за Реал Мадрид, която ще даде  предимство на Кралете преди реванша.