Севиля се нуждае от победа след поражението от Реал Мадрид

Миналия уикенд Севиля имаше възможност да се изкачи в топ 4 на Примера дивизион. Тимът се изправи срещу прекия си конкурент Реал Мадрид. >

Вместо успех обаче, отборът претърпя истинско крушения, губейки до почивката с 5-0.  Севилци успяха да се окопитят и не допуснаха повече голове през втората част. Все пак, подобен резултат поставя под въпросителна участието на отбора в Шампионската лига през следващия сезон.

Този кръг отборът се изправя срещу Леванте в петъчната вечер, в двубой, който задължително трябва да бъде спечелен от домакините.

След поражението от Белия балет, Севиля записа равенство като гост на Марибор в Шампионската лига, което е допълнителна мотивация за тима да търси успех. Статистиката показва, че Андалусийците се представят доста силно в домакинските си двубои, спечелвайки всеки един от последните си 6 мача в Ла Лига.

Но това не е всичко – отборът няма поражение в последните си 28 двубоя от всички турнири, като спечели 9 от предходните си 10 мача на „Рамон Санчес Писхуан“ .

Севиля не побеждава с гръмки резултати, но отбелязва поне 2 гола в предходните си 4 срещи.  Освен това, тимът опази 3 сухи мрежи в последните си 5 мача пред собствена публика.

Леванте заминава за Севиля, след като загуби с 2-1 миналия си двубой срещи Атлетик Билбао. След поражението тимът от Валесия продължава да е в борбата за оцеляване, заемайки 15-то място, на 4 точки над зоната на изпадащите.

При победа в гостуването на Севиля обаче, отборът ще се изкачи до 11-та позиция, преди изиграването на останалите двубои.

Статистиката сочи, че Леванте няма победа в последните си 4 двубоя. Тимът записа загуби от Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао, както и равенство с Малага в Ла Лига. Освен това бе победен и от Джирона в турнира за Купата на Краля.

Отборът ма проблем при печеленето на двубои, след като записа едва една победа в последните си 10 мача, през ноември в гостуването си на Лас Палмас.

На чужд терен отборът спечели 2 от предходните си 13 двубоя. Тимът успя да запази сухи мрежи в 3 от предходните си 4 мача далеч от дома, като не допусна поражение в нито един от тях.

В състава на Севиля няма да вземе участие триото Николас Пареха, Даниел Карико и Валтер Монтоя, а на халфът Стивън Нзонзи бе дадена почивка.

Леванте няма да може да разчита на Иван Лопез, Алекс Алегрия и Роджър Марти. Освен това, под въпрос остават Джеферсон Лерма и Шейк Дукуре, които не са в добра кондиция.

Няма съмнение, че Севиля отчаяно се нуждае от трите точки в този двубой, след загубата от Реал Мадрид. Андалусийците притежават всичко необходимо за успех в двубоя, но, предвид  добрата защита на Леванте, успехът на домакините ще бъде минимален.