Ще успее ли Атлетико Гояненсе да се измъкне от дъното ?

През настоящата седмица ще се изиграе кръг от бразилската Серия А. В нощта срещу четвъртък Атлетико Паранаензе посреща Атлетико Гояненсе на своя „Ещадио Жоаким Америко Гимараеш“.

Домакините заемат позиция на 6 точки от местата даващи право на участие в турнира Копа Либертадорес. Тимът има  в актива си 34 точки след изиграни 26 двубоя, заемайки 8-мо място в подреждането.

Атлетико Паранаензе за последно спечели трофея в Серия А през 2001 г. През настоящия сезон титлата не непостижима цел, но класиране в местата даващи право на участие в турнира Копа Либертадорес е съвсем реално.

За да стори това отборът трябва да подобри формата си, тъй като е спечелил само веднъж в последните си 6 двубоя. Успехът бе постигнат срещу Флуминензе с 3-1.

Статистиката сочи, че Атлетико Паранаензе се затруднява при отбелязването на попадения. Тимът е пропуснал да отбележи в 4 от последните си 6 двубоя. Нещо повече – тимът изпитва трудности през първото полувреме на двубоите си. Атлетико ПР е губел в резултата в последните си 5 двубоя в Серия А, включително в последните си 3.

Явно Атлетико трябва да подобри начина, по който започва двубоите си, за да има шанс да ги печели.

Нещо положително за домакините е формата им пред собствена публика. Тимът е спечелил 3 и завършил наравно в един от последните си 5 двубоя пред собствена публика.

Атлетико Гояненсе спечели промоция от Серия Б през 2016 г. и ще се опита да избегне изпадането във втория ешалон още през тази кампания.

Преди срещата Атлетико ГО се намира в дъното на таблицата с 25 точки от 26 изиграни срещи, което прави средно по-малко от точка на мач. Проблем на отбора е множеството попадения, които допуска. Тимът има най-слабата голова разлика в шампионата, допускайки цели 40 попадения.

В допълнение, само Авай е вкарал по-малко голове от Атлетико ГО, което показва, че отборът има проблеми в двете части на терена.

Все пак отборът се намира в нещо като добра форма, след като загуби само веднъж в последните си 5 двубоя. Тимът записа 3 победи като гост в тези 5 двубоя, като една от тях бе шокиращия успех над настоящия лидер Коринтианс с 0-1.

Атлетико ГО отбеляза попадения в 6 от последните си 7 двубоя и предвид факта, че Атлетико ПР трудно опазва вратата си без попадения, вероятно домакините ще инкасират голове и в този двубой.

Атлетико ПР навлиза трудно в последните си двубои, което може да доведе до равенство на почивката, преди да представят по-солидна продукция. Атлетико ПР вероятно ще спечели срещата в комбинация с гол/гол.