Други първенства

Международни

Арсенал се цели във върха на Група H

CosminIftode / Shutterstock.com

В четвъртък ще се изиграят срещите от втория кръг в груповата фаза на Лига Европа. Фаворитът за спечелване на надпреварата според букмейкърите Арсенал гостува в Беларус на местния БАТЕ Борисов.

Лондонският отбор се намира в група заедно с настоящия си противник, Кьолн и Цървена звезда. Предвид слабото представяне във Висшата лига през миналия сезон и класата на останалите отбори в нея, турнирът Лига Европа може да се окаже най-прекият път към участие в Шампионската лига догодина.

Артилеристите нямат голям опит във втория по сила турнир в Европа, който не е толкова тежък в сравнение с Шампионската лига, но все пак крие своите трудности.

Не всички отбори успяват да се адаптират към режима на игра през уикенда и в четвъртък. Топчиите изиграха своята среща от Премиършип в понеделник. БАТЕ Борисов пък изигра своя двубой от вътрешния шампионат в събота, което даде на отбора почти цяла седмица за подготовка.

За домакините това ще бъде първи двубой в Беларус през настоящата кампания в Лига Европа. Тимът завърши наравно 1-1 в предходния кръг срещу Цървена звезда в Белград.

Точката означава, че отборът е непобеден в последните си 6 двубоя, спечелвайки 5 от тях.  Тимът изостава на 2 точки от върха в шампионата на Беларус, след изиграни 23 двубоя, което го поставя в изгодна позиция за атакуване на върха.

Статистиката сочи, че БАТЕ е отбор, който рядко губи срещи пред собствена публика. Тимът е допуснал едва 1 загуба в предходните си 18 двубоя на „Борисов Арена“.

На свой ред, Арсенал отпътува за Беларус след победа с 2-0 в мача си от Висшата лига срещу Уест Бромич Албиън. Топчиите спечелиха четвърта победа в последните си 5 двубоя, като записаха и нулево реми с Челси.

Артилеристите започнаха кампанията си в Европа с домакинска победа над немския Кьолн с 3-1. Резултатът не отразява точно събитията на терена, тъй като немците поведоха и лесно можеха да отбележат още няколко попадения.

Все пак, Арсенал излиза като лидер в групата, с едва един допуснат гол в последните си 5 двубоя от всички надпревари. Негативен факт за тях обаче е серията от 3 мача без победа като гост.

В състава на БАТЕ Борисов няма нови притеснения свързани с контузени играчи, след разгромната победа с 6-0, която отборът записа над Слуцк в събота. Отборът вероятно ще излезе в схема 4-2-3-1 с Витали Радионов на върха на атаката.

Няколко са отсъстващите от състава на Арсенал в предстоящия двубой. Франсис Коклен, Санти Касорла, Дани Уелбек и Калъм Чеймбърс са извън групата поради контузии. Арсен Венгер ще трябва да прави промени в състава си, на върха на атаката ще застане Оливие Жиру.

БАТЕ Борисов не успя да отбележи гол в един единствен мач от последните си 17 двубоя и ще се опита да се възползва от всяка предоставена възможност. Въпреки проблемите в състава си, Арсенал разполага с достатъчно класа и вероятно ще отбележи необходимите попадения за да постигне победа.