Кайзерслаутерн преследва първа победа през новия сезон

През този уикенд се изиграха мачовете от четвъртия кръг на Германската Втора Бундеслига.

След като изпадна от елита през сезон 2011/2012 отборът на Кайзерслаутерн така и не успя да  се завърне в елита на немския футбол. В първите три опита отборът бе близо до завръщане, след като завърши на трето и два пъти на четвърто място, но така и не подобри класирането си в следващите сезони.

През 2015/2016 тимът зае 10-то място, а през миналата година пропадна дори още, завършвайки на 13-а позиция.

Съперникът тази седмица е Айтрахт Брауншвайг, който в последно време играе по-често от Кайзерслаутерн в елита.

Въпреки това, при последното си участие в Бундеслигата отборът изигра само един сезон преди отново да стане част от втория ешалон през сезон 2014/2015. в последните три сезона тимът завърши съответно на осмо, шесто и трето място и мечтае за нова промоция в елита.

Кайзерслаутерн започна слабо сезона, записвайки едва една точка от началото до сега. Тя бе спечелена при равенството 1-1 с Дармщад у дома във втория кръг.

В останалите два двубоя тимът записа загуби съответно от Нюрнберг с 3-0 и Фортуна Дюселдорф с 2-0. Все пак лъч надежда дава добрия резултат, който отбора постигна в турнира за Купата на Гермяния, където спечели с 4-0.

При домакинствата си Кайзерслаутерн е записал 11 сухи мрежи в последните си 15 мача, но за сметка на това са отбелязали по едва един гол в последните си 4 двубоя пред собствена публика.

Айтрахт Брауншвайг се намира на 7-мо място в класирането, след като записа победа и две равенства до момента. Тимът е непобеден до момента и ще опита да запази този статут и след настоящата среща.

Статистиката сочи, че отборът завършва наравно, както в домакинствата си, така и в гостувания, като последното дойде в предходния кръг. Между двете ремита отборът записа победа с   2-0 над Хайденхайм.

Браушвиг трудно печели като гост, ако надзърнем в последните 5 гостувания на тима ще видим само една победа. За сметка на това обаче отборът рядко губи, допускайки едва две загуби в последните си 11 гостувания.

Букмейкърите дават предимство на Кайзерслаутерн, но предвид формата на двата отбора  и показателите на Брауншвайг като гост, нещата изглеждат другояче.

Срещата няма да бъде лесна за гостите, но въпреки това ще е изненада ако Айнтрахт не си тръгне от срещата с поне една точка.