Тотнъм посреща Челси в първото си домакинство за сезона

CosminIftode / Shutterstock.com

Два от фаворитите за спечелване на шампионската титла през настоящия сезон се изправят един срещу друг в среща на „Уембли“, в която Тотнъм е домакин на Челси.

При нормални обстоятелства двубоят трябваше да се изиграе на „Уайт Харт Лейн“, но тъй като стадионът на Шпорите търпи ремонт, срещата ще се проведе на митичния „Уембли“.

Тотнъм завърши на втора позиция през миналия сезон и продължава развитието си под ръководството на Маурисио Почетино. Тимът не само отбеляза най-много голове през миналия шампионат, но и допусна най-малко и спокойно може да се каже, че нямаше късмет да стори това в един от най-силните сезони на местния съперник Челси.

Шпорите откриха сезона с победа като гост над Нюкасъл с 0-2. Срещите с Джордитата на техен терен винаги са трудни, а в допълнение Тотнъм успя да победи в откриващия кръг.

Въпреки тежкия мач, Шпорите успяха да измъкнат победата с два гола след почивката, дело на Деле Али и Бен Дейвис. В защита отборът стоя стабилно и това дава повод да предполагаме, че отново ще се бори за челните места в таблицата.

За Челси нещата не започнаха по същия положителен начин. Тимът допусна изненадваща домакинска загуба от Бърнли с 3-2.

Бърнли натрупа шокиращ аванс от 3 безответни гола още преди почивката, което се случи не без помощта на защитника на Челси Гари Кейхил, който бе изгонен в началото на срещата. Авансът на гостите се оказа твърде голям и Челси не успя да навакса изоставането си през втората част.

Бърнли изпитваше доста трудности в мачовете си далеч от дома през миналия сезон и се очакваше Челси да спечели двубоя без излишно напрежение. Сега върху треньора на лондонския тим Антонио Конте ще тежи още по-голяма отговорност, след като тимът му вече загуби три точки на старта. Сините загубиха общо 5 двубоя през миналата кампания и ще опитат да избегнат поражение в предстоящия мач.

Тотнъм ще стартира срещата без левия бек Дани Роуз и халфът Ерик Ламела, които са контузени. Десният защитник на отбора Кийрън Трипиер е близо а завръщане в състава, но вероятно ще остане на пейката.

Челси няма да може да разчита на наказаните Гари Кейхил и Сеск Фабрегас, които бяха изгонени в предходния двубой. Това поставя Конте в още по-неприятна позиция, предвид факта, че Тимуе Бакайоко и Еден Азар също не са на разположение.

Давид Луис може да бъде принуден да играе в халфовата линия, а Андрес Кристиансен вероятно ще заеме място в защитата.

Тотнъм притежава достатъчно класа както в защита, така и нападение, а на тимът не му липсва и самочувствие, така че ще опита да спечели домакинството си на шампиона Челси. Шпорите могат да спечелят срещата без да допускат попадение, което ще бъде идеален старт за сезона.