Други първенства

Международни

Фламенго търси пътя към победата срещу Палмейрас

A.RICARDO / Shutterstock.com

В един от най-интригуващите мачове на настоящия кръг в Бразилската Серия А Фламенго приема Палмейрас. В нощта срещу четвъртък двата тима се изправят един срещу в опит да наваксат изоставането си от лидера Коринтианс.

Фламенго заема четвърта позиция  в таблицата след доброто начало на сезона в лигата. В последните два кръга обаче, отборът леко позагуби верния ритъм и не успя да спечели трите точки. Въпреки това, гостите ще бъдат тежък противник, след като са допуснали едва едно поражение в последните си 11 срещи.

В последния си мач Фламенго завърши наравно 1-1 с Крузейро, което позволи на тима да се задържи в топ 4.  Тимът на Зе Рикардо бе в поредица от три поредни победи у дома, преди да  допусне загуба с 0-1 от Гремио в предходното си домакинство.

Поражението от Гремио е единствената загуба на тима, в последните 19 срещи. Последните мачове на Фламенго пред собствена публика не са особено резултатни, като в 7 от последните 10 срещи на тима резултатът е под 2.5 гола.

Палмейрас може да измести гостите и да се изкачи до трета позиция, при победа в този двубой. Моментната форма на тима е колеблива, след като гостите загубиха 2 от последните си 3 мача в Серия А. Въпреки това, тимът спечели последния си двубой в лигата с 4-2 над Витория.

В гостуванията си Палмейрас се представя слабо, като загуби 5 от предходните си 7 мача далеч от дома. Последната визита на отбора завърши с поражение от Крузейро с 3-1.

Предстоящата среща се очаква да бъде много оспорвана, предвид сходните показатели на двата отбора. Домакинският фактор, вероятно ще се окаже ключов в този двубой и Forebet предвижда победа за Фламенго.