Атлетико Минейро и Сантос са равностойни съперници

CP DC Press / Shutterstock.com

В нощта срещу четвъртък Атлетико Минейро приема на „Естадио Реймундо Сампайо“ Сантос в среща от Бразилската Серия А. Победа в предстоящия двубой може да изпрати домакините в местата даващи право на участие в Копа Либертадорес.

Атлетико може да се изравни със Сантос по точки и да се изкачи до шестата позиция в класирането.

Тимът на Рожер Машадо преоткри формата си напоследък и няма загуба в последните си 5 мача в Серия А, записвайки 3 победи и 2 равенства. В последния си мач, отборът от  Бело Оризонде завърши наравно с 1-1 с Ботафого.

Формата на Атлетико Минейро у дома не е впечатляваща. В миналите си 9 мача пред собствена публика, отборът на Рожер Машадо спечели едва две победи. В срещите си на „Естадио Реймундо Сампайо“ отборът на Атлетико често завършва при резултат под 2.5 гола. Това се случи при 5 от от последните 7 мача на тима.

Сантос е на четвърта позиция в класирането в момента, а победа ще изкачи тимът на втора позиция в класирането. Гостите са непостоянни напоследък, но в последната си среща тимът спечели с 3-2 над Сао Пауло.

Големият проблем за Сантос през тази кампания е липсата на голове. С изключение на последния двубой, отборът в 10 поредни мача завърши при резултат под 2.5 гола.

Гостите подобряват формата си в мачовете далеч от дома. Тимът е непобеден в 3 поредни мача, след като спечели 2 мача и завърши наравно веднъж. Сантос е слабо резултатен и при гостуванията, като в 5 от последните 6 мача отборът завършва при резултат под 2.5 гола.

И двата отбора записват разнообразни резултати напоследък и Forebet предвижда реми между тях, което е лош резултат и за двата тима.