Футбол

Други първенства

Международни

Коста Рика се цели във върха на Група А

След като всички отбори изиграха по една среща, турнирът за Голд Къп навлезе в по-съществената си част. В ранните часове на сряда вторият кръг започва с мач между Коста Рика и Канада.

Коста Рика достигна до четвъртфинал на Световното първенство през 2014, което е най-големия успех на тима. Отборът два пъти е печелил Голд Къп. За последно това се случи през 1989 г., а оттогава насетне костариканците не успяват да прескочат четвъртфиналната фаза.

На свой ред Канада има само едно участие на Световно първенство в своята история. Тимът взе участие на Мондиал 86 в Мексико, където остана последна в класирането. За Голд Къп тимът играе далеч по-успешно и има два трофея във витрината си, като за последно успя да спечели купата през 2000-та година. Въпреки това, в последните си 3 участия отборът не успя да прескочи груповата фаза.

Коста Рика стартира участието си на тазгодишното издание с труден мач срещу Хондурас. Тимът спечели с минималното 1-0, което даде добро начало на участието му и го поставя в добра позиция преди останалите срещи от групата.

Статистиката сочи, че Коста Рика не е допуснала загуба в предходните си 4 срещи и има само две поражения в последните си 16 двубоя във всички надпревари. Силната страна на тима е защитата и въпреки, че не вкарва много голове, тимът е допуснал едва два гола в последните си 4 двубоя.

Хондурас доминираше в първата среща на Коста Рика и вратарят на тима Ратрик Пембертън се наложи да прави няколко отлични спасявания.

Канада заема първата позиция в Група А благодарение на по-добрата си голова разлика, натрупана след победата с 4-2 над Френска Гвиана в първата среща. След като в изданията на Голд Къп от 2013 и 2015 тимът не успя да запише победа, Канада най-накрая се поздрави с успех.

Звездата на шоуто при победата бе Алфонсо Дейвис. 16-годишния тийнейджър отбеляза 2 гола в дебюта си на турнира. Лошата новина от срещата бе свързана с вратаря на отбора Милан Борян, който напусна принудително след като получи травма. Канадците допуснаха два гола, но все пак съумяха да спечелят срещата.

Канада е непобедена в последните си 4 двубоя, записвайки равенство срещу Шотландия, но големия проблем на отбора остава допускането на множество попадения. Вече в шест поредни двубоя тимът не съумява да опази вратата си без попадение.

Коста Рика вероятно ще бъде без Йохан Венегас в състава си, който напусна терена контузен при победата над Хондурас. Останалите играчи, играли в първия двубой на тима, се очаква да бъдат същите. Канадците пък, ще се надяват вратаря Милан Борян да бъде възстановен за срещата с Коста Рика.

Коста Рика е фаворитът в този двубой – те притежават по-силния състав, а след като победи в първия двубой, тимът се нуждае от нов успех, за да се класира напред. Канада ще опита да окаже съпротива, но Коста Рика има достатъчно класа в състава, за да спечели този двубой.