Палмейрас фаворит в дербито на върха в Бразилската Серия А

Gero Rodrigues / Shutterstock.com

В събота два от топ отборите в Бразилската Серия А си дават среща на „Естадио Мунисипал Пауло Машадо де Карвальо“ в Сао Пауло.

Палмейрас се наслаждава на прилична кампания до момента и заема четвърто място във временното класиране. Тимът има възможност да се доближи на три точки от Гремио при победа в този двубой.

Отборът спечели 4 от последните си 5 мача в Серия А, включително миналия двубой срещу Понте Прета с 2-1.

Домакинската форма на Палмейрас също е впечатляваща, след като тимът не допусна загуба в 14 срещи и са опазили сухи мрежи в 6 от последните си 7 мача. Освен това домакините са непобедени от Гремио в последните си 9 домакинства във всички надпревари.

Гремио изостава от лидера Коринтианс с 4 точки, но се представя силно през сезона. Тимът е  водач в класацията по брой отбелязани голове с 23 попадения.

Все пак не всичко е розово за гостите, след като те допуснаха загуба с 1-0 от Коринтианс в миналия кръг. Поражението сложи край на поредицата от 6 срещи без загуба на отбора, която Гремио спечели 5 победи.

Гостите имат добри показатели при визитите си, спечелвайки 3 победи в последните си 5 мача. Ключов фактор за доброто представяне в тези мачове е фактът, че Гремио съумя да отбележи поне по 2 гола във всеки един от тях.

Двамата наставници, вероятно ще оставят част от играчите си да почиват, предвид предстоящите срещи от турнира за Копа Либертадорес. Въпреки това Forebet предвижда домакинска победа за отбора на Палмейрас.