Арсенал Саранди и Клуб Олимпо ще довършат започнатото

Срещата между Арсенал Саранди и Клуб Олимпо трябваше да се изиграе по-рано през  месец май. След изиграни 45 минути съдията на срещата се принуди да даде край, тъй като обилният дъжд завалял над Саранди направи терена неподходящ за игра.

Решението бе взето на полувремето на срещата при резултат 0-0, а по-късно Аржентинската Футболна Федерация реши срещата да се доиграе в четвъртък през нощта. Ситуацията е меко казано странна, тъй като двата отбора ще започнат срещата в четвъртък от началото на второто полувреме.

Това полувреме е важно и за двата отбора, но по-голямо значение има за Арсенал Саранди, който се намира в дъното на класирането.

След като бе изхвърлен от Купата на Аржентина от третодивизионния Сакачиспас, след изпълнение на дузпи миналата седмица, статистиката показва, че Арсенал вече два мача няма победа. Въпреки че записа три победи подред между 11-ти и 21-ви май, две от които в лигата, Арсенал трудно постига победи през този сезон.

Тенденциите показват, че тимът е спечелил 4 от последните си 25 срещи – което е доста скромна цифра. През сезона до момента домакинските фенове са се насладили само на 2 победи.

Олимпо също се нуждае от точки, за да избегне борбата в дъното на класирането. Тимът в момента е на 18-та позиция, но се намира на 8 точки от 29-ия Сармиенто. Победа в този двубой може да означава много за отбора, а освен това ще го изкачи до 16-тата позиция в таблицата.

След слабата първоначална форма, в която отбора записа едва 4 победи в първите си 20 срещи трендовете показват, че Олимпо подобрява своето представяне.

3 победи в последните 5 мача позволиха на отбора да се изкачи нагоре в таблицата и да остави Арсенал Саранди на дъното. Успехите над Патронато като гост и Алдосиви и Естудиантес у дома бяха достатъчни да намалят вероятността отбора да изпадне.

Олимпо е спечелил 2 срещи далеч от дома през този сезон – срещи Патронато и Расинг Клуб.

Единадесеторките на двата отбора ще останат непроменени и ще продължат срещата в състава, който започна. Треньорите могат да правят промени, но само в рамките на трите смени с които разполагат, освен ако някой не се контузи междувременно.

При този резултат 0-0 и само 45 минути оставащи ситуацията за двата отбора е уникална. Предвид положението, в което се намира, Арсенал Саранди трябва да се бори на всяка цена за трите точки в този мач.

Въпреки това и двата отбора може би трудно ще намерят своето темпо на игра в оставащото време и срещата лесно може да завърши 0-0. Резултатът устройва Олимпо, който ще се опита да запази точката през второто полувреме.