„Олд Трафорд“ го очаква напрегната нощ

„Олд Трафорд“ го  очаква напрегната нощ
A_Lesik / Shutterstock.com

Манчестър Юнайтед е само на един мач от финала в тазгодишното издание на турнира Лига Европа в Стокхолм. Тимът воден от Жозе Моуриньо започна надпреварата като фаворит и ще защити реномето си на такъв, при класиране за финалната среща.

Селта Виго се справи прекрасно до момента в надпреварата, но испанците могат да съжаляват, че не взеха аванс в първата среща. „Естадио де Балаидос“ бе препълнен и готов да види нов подвиг на своя отбор.

Въпреки това, на Червените дяволи не им отне много време да установят контрол над мача и да създадат няколко опасни ситуации за гол. До почивката играчите в червено можеха да водят поне с 2 гола. През втората част обаче, логичното се случи и Маркъс Рашфорд откри резултата с фамозно изпълнение от пряк свободен удар.

При този резултат дойде и последния съдийски сигнал, което отреди гол преднина за англичаните преди реванша в Манчестър.

Дългата поредица без допуснато поражение на Юнайтед бе прекъсната през неделния следобед. Тогава момчетата на Моуриньо допуснаха поражение с 2-0 от Арсенал. Португалецът бе оставил част от важните си играчи да почиват. Така без Маркъс Рашфорд и Пол Погба – двама от най-добрите играчи на отбора в първата среща, тимът нямаше как да не  изглежда по-уязвим.

Статистиката сочи, че у дома Червените дяволи не са допуснали загуба в последните 28 срещи. В тях тимът спечели 18 пъти, а 10 завършиха наравно. Именно равенствата костваха на Юнайтед по-доброто класиране в шампионата.

В Лига Европа обаче, Юнайтед спечели всичките си 6 домакински мача до момента.

След загубата в Европа, Селта се свлече и на домашната сцена, след като Еспаньол ги надигра с 3-0 през уикенда. Едуардо Берицо направи няколко промени в стартовите единадесет за тази среща. На пейката седнаха титулярните нападатели Джон Гуидети и Яго Аспас.

Въпреки всичко, предстоящата среща е най-важният мач за Селта през сезона и след като не спечелиха нито веднъж в последните си 6 мача, от който предходните 5 бяха загубени, тимът ще излезе под напрежение на „Олд Трафорд“.

Далеч от дома испанците спечелиха един от последните си 5 мача, като в останалите 4  не бяха победени. Селта надделя с 2-0 над Олипиакос, Краснодар и Шахтьор Донецк, резултат, който би го класирал напред в турнира.

Антонио Валенсия, Пол Погба, Дейли Блинд, Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард останаха на пейката през почивните дни и се очаква да започнат мача за Манчестър Юнайтед. Джузепе Роси пък е единствения дълготрайно контузен в състава на Селта Виго, който също ще излезе с различен състав в сравнение с мача си през уикенда.

Манчестър Юнайтед не е особено убедителен през този сезон и трябваше да играе продължения, за да се справи с Андерлехт в миналия кръг. Вероятно и сега отбора няма да помете противника си, а ще станем свидетели на нова напрегната вечер на „Олд Трафорд“.

Независимо от това, Червените дяволи показаха, че имат достатъчно класа в състава си и би трябвало да се класират за финала.