Севиля вероятно ще победи Селта Виго

Ivica Drusany / Shutterstock.com

В четвъртък Севиля има златна възможност да постигне важна победа, тъй като на „Рамон Санчес Писхуан“ гостува Селта Виго.

Севиля е на четвърто място в класирането, на три точки зад третия Атлетико Мадрид, който допусна изненадваща загуба у дома с 0-1 от Виляреал във вторник. Подхлъзването на столичани, може да позволи на Севиля да се изравни по точки с Дюшекчиите.

Залогът между двата отбора е директното класиране в Шампионската лига, което осигурява третото място. Тимът който заеме четвърта позиция ще трябва да се мине през квалификациите, за да се добере до участие в груповата фаза на турнира.

През по-голяма част от сезона домакините бяха считани за претендент за титлата, но отпускане в последните няколко седмици доведе до няколко равенства, които костваха на отбора изненадващата борба за титлата в Ла Лига.

Все пак формата на тима се подобри в последните три двубоя и севилци спечелиха 7 от възможни 9 точки, което ще им даде необходимото самочувствие, че могат да достигнат до пълния успех в този двубой.

Андалусийците записаха рекорд от 10 мача без загуба на свой терен, което показва, колко добре играе Севиля на своя стадион. Освен всичко друго съперникът Селта Виго, вероятно ще бъде доста по-разсеян, предвид предстоящия полуфинал в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед следващата седмица.

Отборът от Виго се намира на десето място в класирането, като формата му в Ла Лига е слаба в последно време. Небесносините допуснаха 3 поражения в последните си 4 срещи от шампионата. Загубите сложиха край на всички надежди на отбора за класиране в местата даващи право на участие в Лига Европа догодина.

Това означава, че вниманието на Селта е насочено предимно към спечелването на турнира Лига Европа в тазгодишното му издание. Със съперник, чийто мисли са другаде Севиля трябва да се справи без проблем и да запише победа, която ще помогне на отбора да заплете интригата около третото място в Ла Лига.