Манчестър Юнайтед е твърде силен противник за Анделехт

A_Lesik / Shutterstock.com

Мачовете от втория етап от четвъртфиналите на Лига Европа ще се  изиграят в четвъртък вечер. Фаворита в надпреварата Манчестър Юнайтед посреща на своя „Олд Трафорд“ белгийския Андерлехт.

След 1-1 в първия двубой, белгийците са уверени, че ако отбележат едно попадение, може да създадат множество проблеми на Червените дяволи. Реалността обаче е друга – на водача в белгийския шампионат ще му бъде много тежко в Англия.

Юнайтед доминираше в по-голямата част от първия двубой в Брюксел и можеше да си осигури класирането още тогава. Хенрих Мхитарян откри резултата в 36-тат минута, а неговите съотборници пропуснаха шанса да решат срещата с още попадения. Малко по малко  Андерлехт започна да намира отговор и изглеждаше, че домакина ще отбележи гол, с който да се върне в срещата.

4 минути преди края на срещата Леандер Дендонкер нахлу в наказателното поле на англичаните  и с глава прониза Серхио Ромеро. В интерес на истината, Андерлехт не заслужаваше равенството в мача, но неспособността на Юнайтед да решава срещите, в които има превъзходство, позволи на домакините да запазят шансове за класиране. Споменатия проблем става все по-отчетлив и Жозе Моуриньо трябва да наблегне над тази слабост на тима.

Разочарованието в Лига Европа бе бързо забравено, обаче, след като Юнайтед изигра един от най-силните си мачове през сезона и победи лидера Челси през уийкенда. Освен това, в стартовия състав на Червените дяволи не попаднаха Мхитарян и Ибрахимович, което означава, че те ще вземат участие на пълни обороти в предстоящата среща.

Андерлехт от своя страна продължава добрата си форма, побеждавайки Остенде с 1-0 в първенството на Белгия. Това означава, че отбора е в поредица от 7 мача без загуба във всички турнири и 3 поредни победи.

Въпреки това, предстои да изиграят най-трудния си мач през сезона, след като Юнайтед доказаха, че са тежък противник. Червените дяволи допуснаха едва една загуба в последните си 18 срещи, която дойде в мача с Челси за ФА Къп. Момчетата на Моуриньо са непобедени на „Олд Трафорд“ в 26 мача до момента и изглежда това ще продължи до края на сезона.

В турнира Лига Европа, статистиката на тима също е добра – 7 мача без загуба у дома. В 6 от тези 7 мача тимът е постигнал резултат, който би го класирал напред в турнира. Нещо повече, Юнайтед е допуснал само едно попадение в последните си 5 мача у дома в Лига Европа.

Тези резултати само подчертават, колко тежка задача стои пред Андерлехт, който не успя да надвие като гост Зенит Санкт Петербург, Майнц и Сент Етиен. Най-тежък за отбора се оказа мачът срещу Зенит, който бе загубен с 3-1.

Добра новина за мениджъра на белгийците е възможността да разчита на топ-нападателя си  Лукаш Теодорчук, който трябваше да остане на пейката в първия двубой. В състава на Юнайтед пък отсъстващи са Джеси Лингард и Крис Смолинг, докато Хуан Мата и Уейн Рууни са под въпрос.

Въпреки всичко, Юнайтед има играчите и силите да се справи, дори с отсъстващите играчи и да спечели тази среща с комфортен резултат.