Фаворитите с добър жребий в Лига Европа

След като бе изтеглен жребия за ¼ финалите в турнира Лига Европа най-доволен би трябвало да е отбора на Манчестър Юнайтед.

Червените дяволи се изправят срещу 33-кратния шампион на Белгия Андерлехт. Ситуацията изглежда още по-благоприятна, предвид факта, че първата среща ще се изиграе на 13 април в Белгия. Все пак отборът трябва да подобри играта си в сравнение с мачовете от предходния кръг срещу Ростов, ако не иска нови два тежки мача в турнира. На момчетата на Жозе Моуриньо им отне цели 70 минути да отбележат попадението на коравите руснаци, което им осигури класиране с общ резултат 2-1.

Андерлехт отстрани Апоел в предния кръг, побеждавайки в двата мача с по 1-0. Тимът завърши на втора позиция в своята предварителна група в компанията на Сент Етиен. След като преодоля сравнително лесно Апоел, сега отбора е изправен пред далеч по-сериозно предизвикателство, още повече, че реваншът е далеч от дома.

Лион е вторият отбор с най-добри шансове според букмейкърите за спечелване на надпреварата. В четвъртфиналите отборът ще се изправи срещу Бешикташ.  Независимо, че французите са определяни като фаворит, срещата ще бъде тежка за тях, особен предвид факта, че реваншът е в турската столица. През сезона Бешикташ загуби само един мач на „Водафон Арена“, а в последните 11 мача у дома в Лига Европа е допуснал едва едно поражение. За да продължат напред французите ще трябва да си осигурят един или два гола аванс преди гостуването в Истанбул.

Единственият испански отбор  Селта Виго се изправя срещу Генк, като първият двубой е в Испания. Селта ще опита да стане шестият испански отбор спечелил надпреварата в последните 8 сезона. Генк отстрани сънародниците си  Гент в предходната фаза, след като нанизаха 5 гола на чужд терен. Селта Виго, който се намира в средата на класирането на Примера дивизион, ще бъде доста по-тежко препятствие за Генк, който се класира в турнира след квалификации, завършвайки осми в местния шампионат. Наред с Манчестър Юнайтед и Олимпик Лион Селта Виго е считан за фаворит в този двубой.

Четвъртата среща в тази фаза противопоставя холандския Аякс и немския Шалке 04. Аякс има важна среща с Фейенорд преди това, която вероятно ще реши изхода на шампионата в Холандия. В първата среща в Амстердам ще проличи, дали турнирът влиза в приоритетите на Амстердамския гранд. Шалке се намира в средата на таблицата в Бундеслигата и единствения шанс на отбора за класиране в Европа минава през спечелване на Лига Европа.  Шалке отбелязва доста попадения в гостуванията си в турнира – 3 на ПАОК, 2 на Мьонхенгладбах. Очакванията са свързани с голове на немците в Амстердам и класиране напред в турнира.