Реал Сосиедад ще бъде тежко препятствие пред Барселона

В четвъртък Реал Сосиедад и Барселона се изправят един срещу друг в четвъртфинална среща от турнира за Купата на Краля на стадион „Аноета“ в Сан Себастиан.

Домакините се радват на успешна кампания, заемайки пета позиция в класирането, само на 6 точки от Барселона, която записа някои слаби резултати в Ла Лига.

Стадион „Аноета“ е непревземаема крепост за отбора на Барселона. Статистиката сочи, че Каталунците нямат победа като гост в последните си 8 срещи, а последният успех на Блаугранас датира от сезон 2006/2007 г.

Дори доминиращият отбор на Пеп Гуардиола се провали в опитите си да спечели в Сан Себастиан. По всичко личи, че Барселона се чувства по-зле на „Аноета“, отколкото на „Сантяго Бернабеу“. Добрата форма на Реал Сосиедад пък, ще направи задачата на Каталунците още по-трудна.

Барселона започна да подобрява формата си в последно време, като отбора загуби само веднъж в последните си 14 срещи. Сега тимът се намира в поредица от две последователни победи над Лас Палмас и Атлетик Билбао.

Решаващи, в тези мачове, бяха попаденията на Луиз Суарез и Лионел Меси, които се разписаха и в двете срещи. Формата на двамата южноамериканци ще бъде от ключово значение за класирането на отбора в края на кампанията.

В последната си среща в Ла Лига Реал Сосиедад спечели с 2-0 над Малага. По всичко личи, че под ръководството на Еузебио Сакристан отборът е реален претендент за топ 4 в Примера дивисион.

Победа на Барселона може да счупи едно от най-дългите проклятия в испанската Ла Лига и да си осигури по-лесен реванш на „Ноу Камп“. Със сигурност обаче, Реал Сосиедад няма да бъде лесен противник за Каталунците.