Полша може да спре Португалия на четвъртфиналите

Полша може да спре Португалия  на четвъртфиналите

Полша и Португалия се изправят едни срещу други в първия четвъртфинал в четвъртък вечер. Букмейкърите определят Португалия като фаворит с малка преднина пред Полша.

Португалците не се справят много убедително до момента, като преодоляха осминафиналите с голяма доза късмет. Срещу силния тим на Хърватска, Роналдо и Ко отбелязаха победното попадение в продълженията на мача, само 3 минути преди последния съдийски сигнал.

В интерес на истината, те не играха добре в нито един от мачовете до сега, като дори звездата на тима Кристиано Роналдо се затрудняваше пред гола. Все пак той отбеляза двете решаващи попадения срещу Унгария, донесли скъпоценното 3-3, което класира отбора.

Той допринесе и при победата над Хърватска, отправяйки удар, след който падна попадението на Куарешма. Въпреки това обаче, защитата на балканския тим го обезличи в по-голямата част от срещата.

Полша от своя страна достигна до тук, отстранявайки Швейцария след изпълнение на дузпи, след 1-1 в редовното време и продълженията. През цялото първенство до момента отбора на Адам Навалка е изключително солиден в защита, като поляците са допуснали само едно попадение до момента.

Двойката централни защитници Камил Глик и Михал Паздан впечатлиха с изявите си, като прибавим към тях и дефанзивният халф Криховяк, поляците стават много солидни в защита и трудни за преодоляване.

Ако португалците желаят да достигнат до полуфинала, то Роналдо ще трябва да покаже най-доброто, на което е способен, а той е един от най-работоспособните играчи в света.

Все пак, ако играта на Мореплавателите не потръгне, то Полша на Якуб Блазчиковски е отбор способен да изхвърли иберийците от надпреварата.