Намиращият се в добра форма Арсенал на път да развали дебюта на Ралф Рангник

Манчестър Юнайтед - Арсенал - 02/12/2021

16265

Новопристигналият Ралф Рангник ще стартира кариерата си на „Олд Трафорд” в четвъртък, когато Манчестър Юнайтед посреща Арсенал в Премиър лийг.

Артилеристите се отправят към сблъсъка в средата на седмицата на фона на успех с 2-0 над Нюкасъл. Тимът е спечелил 4 от последните си 5 мача в първенството.

Манчестър Юнайтед, от друга страна, регистрира равенството 1-1 срещу Челси на „Стамфорд Бридж” в неделя, слагайки край на серия от 2 поредни поражения във Висшата лига.

Двата отбора се намират само на 5 точки един от друг в таблицата. Арсенал заема 5-то място, докато Юнайтед е осми.

Червените дяволи са спечелили само 1 от предишните си 8 мача в най-високото ниво на английския футбол, регистрирайки 2 равенства и 5 загуби.

В крайна сметка тази серия от лоши резултати остави борда на Юнайтед без избор и ръководството се раздели с Оле Гунар Солскяер, оставяйки Майкъл Карик като временен наставник.

Също така си струва да се отбележи, че Ман Юнайтед е допуснал гол във всяко едно от последните си 14 домакинства във всички турнири.

Рангник би трябвало да извлече най-доброто от този талантлив тим възможно най-бързо, ако иска да постигне нещо през този сезон.

Арсенал не само спечели четири от предишните си 5 мача в лигата, но и загуби само една от най-скорошните си 12 срещи.

След лошата серия от 3 поредни поражения в началото на кампанията, отборът на Микел Артета обърна нещата в своя полза.

Артилеристите не са допуснали попадение във вратата си в 6 от предходните си 10 съревнования във Висшата лига.

Изравнявайки се с четвъртия Уест Хем с 23 точки, Арсенал има шанса да се придвижи до зона Шампионска лига още тази седмица.

Червените дяволи не успяха да победят Арсенал в предишните 6 двубоя между двата отбора в Премиър лийг.

Въпреки това, Топчиите са постигнали само 3 успеха в последните си 23 мача на „Олд Трафорд" във всички турнири.

Очаква се Рангник да направи промени в четвъртък, въпреки че Рафаел Варан, Единсон Кавани, Пол Погба и Люк Шоу няма да бъдат на линия, поради контузии.

Отборът на Артета ще остане без Сеад Колашинац и Гранит Джака в гостуването, докато Букайо Сака все още е под въпрос.

Независимо от лошата статистика на Арсенал на „Олд Трафорд“, скорошната форма предполага, че грандът от Лондон би могъл да победи Червените дяволи този път.

Forebet прогнозира, че Арсенал ще грабне трите точки в четвъртък, въпреки че и двата отбора вероятно ще отбележат гол.