Спортинг ще победи Варзим за Купата на Португалия

Спортинг Лисабон - Варзим - 18/11/2021

3794

Очаква се Спортинг Лисабон да достигне до петия кръг от Купата на Португалия, когато посреща втородивизионния Варзим на “Естадио Хосе Алваладе” в четвъртък.

Лъвовете са непобедени в Примейра лига този сезон и са с равни точки с първия- Порто.

Във второто ниво на Португалия, Варзим е на предпоследно място във временното класиране, на пет точки пред Академика.

Спортинг запази мястото си в надпреварата за купата с лесна победа с 4-0 над Беленензеш миналия месец.

Този триумф беше предпоставка за последвалата серия от осем поредни успеха във всички турнири.

Заедно с победите в Шампионската лига над турския Бешикташ, Зелено-белите напоследък са неудържими в Примейра лига.

Спортинг спечели 9 и завърши наравно в 2 от своите 11 мача от лигата този сезон.

Лисабонците също така допуснаха само 4 попадения тази кампания, което означава, че могат да се похвалят с най-добрата защитата в дивизията.

От друга страна, Варзим триумфира само в един от общо 11-те си мача от първенството този сезон, записвайки 4 равенства и 6 загуби досега.

Морските вълци са един от отборите във второто ниво които трудно вкарват, а и отбраната им прекалено често допуска голове.

Черно-белите влизат в сблъсъка в четвъртък в серия от 4 мача без победа - едно равенство и три загуби.

Последният им триумф дойде в Купата на Португалия миналия месец, след като надиграха Маритимо след изпълнение на дузпи.

От 2001 г. Варзим няма победа над Спортинг. През този период, грандът от Лисабон е взел трите точки в четири от случаите и е инкасирал две равенства.

Струва си да се отбележи, че Спортинг не е допуснал попадение в 4 от последните си шест сблъсъка срещу отбора от Повоа де Варзим, отбелязвайки 10 гола.

Рубен Аморим няма да може да разчита на контузените Тиаго Томас, Педро Поро и Себастиан Коатес в четвъртък.

В лагера на Варзим всички са здрави, преди пътуването до столицата. Все пак, срещата за Морските вълци ще бъде изключително трудна.

Тъй като Спортинг е в страхотна форма, а Варзим е на дъното на второто ниво, по всичко личи, че ще видим домакинска победа в четвъртък вечер.

Поради тази причина Forebet прогнозира, че Спортинг няма да допусне попадение по пътя към спечелването на трите точки.