Байерн Мюнхен дава старт на кръга от Бундеслигата с гостуване в Аугсбург

Аугсбург - Байерн Мюнхен - 19/11/2021

7750

Германската Бундеслига се завръща след международната пауза този уикенд, а в петък, 19 ноември, Аугсбург посреща Байерн Мюнхен.

Срещата ще се играе на “WWK Арена”, а домакините се намират на 16-то място с 9 точки, докато гостите са начело с 28 точки.

Аугсбург загуби с 1-0 от Волфсбург  в последната си среща. Единственият гол в мача беше отбелязан в 14-ата минута и тимът от едноименния град не успя да намери пътя към противниковата врата, въпреки че имаше достатъчно време да отбележи гол.

Момчетата на Вайнцирл спечелиха само един от последните си 5 двубоя във всички турнири в домакинството си срещу Щутгарт.

Аугсбург направи много силен мач и въпреки че изоставаше само след 7 минути игра, отборът от Баварската провинция отбеляза 4 безответни гола срещу Швабите, 3 от които през второто полувреме.

Домакинската форма в Бундеслигата показва, че Аугсбургите остават непобедени във всеки от последните си 3 мача от лигата. В допълнение към победата над Щутгарт, Аугсбург победи Борусия Мьонхенгладбах с 1-0 и завърши наравно 1-1 с Арминия Билефелд.

Тенденциите показват, че Аугсбург е допуснал попадение в 4 от изминалите си 5 домакински двубоя от първенството. Въпреки това, отборът на Вайнцирл успя да вкара гол във всяко едно домакинство.

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 2-1 у дома преди международните мачове. Тимът се разписа в двете полувремена, а Фрайбург върна едно попадение в последната минута, което се оказа нищо повече от утешителен гол.

Този резултат означава, че Баварците са спечелили всеки от последните си 3 двубоя във всички турнири, побеждавайки Унион Берлин с 5-2 като гост в Бундеслигата и записвайки още една убедителна победа с 5-2 над Бенфика у дома в Шампионската лига.

Шампионите, все пак, успяха да се оттърсят от шокиращата загуба с 5-0 от Борусия Мьонхенгладбах в Купата на Германия.

Баварският колос към момента е в серия от 4 поредни триумфа в Бундеслигата. Тенденциите показват, че Байерн Мюнхен не е бил победен в 29 от последните си 33 мача като гост във всички турнири.

В лагера на Аугсбург има много контузени. Петъчната среща ще пропуснат Джефри Гувелеу, Рис Оксфорд, Тобиас Стробл, Флориан Нидерлехнер, Ноа Саренрен-Бази, Яго и Феликс Удуокхай.

Нагелсман няма да може да разчита на Никлас Зюле, Джамал Мусиала, Джошуа Киммих и Серж Гнабри и Леон Горецка.

Байерн Мюнхен бележи изключително много голове в Бундеслигата този сезон и очакваме това да продължи и в този мач. Аугсбург вероятно ще вкара, но очакваме настоящите шампиони да вземат трите точки.