Международни

Среща с малко голове ни очаква в Малага

Малага - Тенерифе - 15/11/2021

4910

Пълен кръг от мачове ще се изиграе през уикенда в испанската Сегунда дивисион, а на 15 ноември Малага посреща Тенерифе.

В последната среща в понеделничния ден, намиращата се на 11-то място и с едва 20 точки в актива си, Малага посреща Тенерифе, който заема 4-та позиция и е със събрани, 27 пункта дотук.

Бяло-сините загубиха от Картахена миналата седмица и това беше разочароващ резултат, тъй като двата тима ги делеше само една точка.

Картаген поведоха с 3 гола до 65-та минута, а Малага твърде късно вкара попадение и надеждите да вземе нещо от този двубой, се изпариха.

Този резултат означава, че Малага е спечелила само 2 от предишните си 7 двубоя, във второто ниво на испанския футбол. И двете победи дойдоха у дома срещу Луго и Реал Сосиедад Б.

Тенденциите показват, че Аншоата е трудна за побеждаване, когато играе у дома и има 8 мача без загуба на ,,Естадио Ла Росаледа”.

Малага спечели 5 от последните си 6 домакински мача, като е имало под 2.5 гола в 6 от случаите, когато играе пред собствените си фенове.

Отборът на Хосе Алберто Лопес се представя добре в защита в домакинствата си от Сегунда Дивизион, като не е допуснал гол в 6 от последните си 8 срещи.

Тенерифе ще пътува до Андалусия на фона на страхотната победата с 2-1 у дома над Джирона миналия уикенд.

Островитяните откриха резултата 14 минути след началото на мача и въпреки че допуснаха изравняване през второто полувреме, те вкара победното попадение малко преди края на срещата.

Този резултат означава, че Тенерифе е непобеден в последните си 4 мача от лигата, побеждавайки Леганес като гост с 2-1 и Бургос с 4-0 у дома. Единствените загубени точки бяха срещу Ибиса и срещата завърши 0-0.

Момчетата на Луис Мигел Рамис са непобедени в 3 от изминалите си 4 гостувания от Сегунда. Всъщност те загубиха само 2 мача извън дома в първенството. Тенденциите показват, че те не са допуснали попадение в 3-те си мача като гост дотук.

Лопес се надява, че Хишам Бусефиане ще бъде във форма след мускулната травма, но Секу Гасама и Луис Муньос остават извън сметките му за двубоя в понеделник.

Тенерифе ще бъде без контузените Матиас Нахуел и Хави Алонсо. Борха Ласо пък е под въпрос.

Очаква ни много равностоен сблъсък, а двата отбора показаха, че трудно допускат голове и е много вероятно срещата да завърши при нулево равенство.