Рома няма да успее да развали добрата серия на Милан

Рома - Милан - 31/10/2021

11506

Милан ще се опита да продължи добрия си старт на сезона в Серия А, гостувайки на Рома на ,,Стадио Олимпико” в неделя вечер.

Росонерите спечелиха 28 точки от 30 възможни тази кампания и са втори в класирането - с равни показатели с първия Наполи.

От друга страна, Рома е на четвърта позиция - на 9 пункта зад Милан и с точка пред петия Аталанта.

Вълците влизат в неделния сблъсък след победа над Каляри през седмицата с 2-1, въпреки че изоставаха в резултата на полувремето.

Късни голове на Ибанес и Лоренцо Пелегрини завършиха обрата в сряда вечер, а отборът на Моуриньо записа 22 удара към вратата.

Рома е спечелила 6 двубоя в Серия А този сезон, регистрирайки 3 загуби и едно равенство към момента.

Джалоросите реализираха 18 попадения и допуснаха 10 и имат една от най-добрите голови разлики в най-високото ниво на италианския футбол.

Лоренцо Пелегрини (8 гола, 3 асистенции) е звездата на тима, докато Тами Ейбрахам (4 гола, 2 асистенции) също е заплаха за противниковата врата.

Милан все още няма поражение в Серия А, записвайки 9 победи и 1 равенство.

Росонерите са вкарали внушителните 23 гола (2.3 гола средно на мач) и са инкасирали само 9.

Въпреки страхотната си форма у дома, грандът от Милано загуби трите си срещи от Шампионската лига.

Момчетата на Пиоли са в страхотна серия, печелейки предишните си 6 двубоя от Серия А и не би трябвало да имат притеснения за представянето им на европейската сцена.

Рома не е успяла да победи Милан в три последователни мача - 2 загуби и 1 равенство.

Всъщност, Миланистите загубиха само една от предишните си 7 срещи с Рома във всички турнири.

Вълците ще са без Леонардо Спинацола и Крис Смолинг този уикенд.

Росонерите имат дълъг списък от контузени състезатели - Майк Манян, Алесандро Флоренци, Анте Ребич, Брахим Диас и други.

Въпреки че Джалоросите направиха добър старт при новия си мениджър - Жозе Моуриньо, играчите на Стефано Пиоли все още не познават вкуса на загубата.

Поради тази причина, Forebet прогнозира, че Милан ще вземе трите точки в неделя и ще има над 2.5 гола в мача.