Нюкясъл и Бърнли се изправят един срещу друг в Купата на лигата

Нюкясъл - Бърнли - 25/08/2021

8267

Във вторият кръг от Купата на лигата ще станем свидетели на сблъсък между два тима от Висшата лига, когато Нюкясъл посреща Бърнли на „Сейнт Джеймс Парк“.

Трябва да отбележим, че и двата отбора не стартираха положително сезона, тъй като загубиха първите си 2 мача от първенството.

В първото си съревнование от новия сезон Нюкясъл допусна тежко поражение от Уест Хям с 4-2.

Въпреки че поведоха в резултата на 2 пъти, момчетата на Стив Брус допуснаха 3 попадения през второто полувреме и не успяха да се завърнат в срещата.

В най-скорошния си двубой, Свраките бяха надиграни от Астън Вила с 2-0. В сблъсъкът на „Вила Парк“, те отправиха само 1 изстрел в рамките на вратата, докато домакините успяха да постигнат цели 10 точни удара.

Нюкясъл постигна добри резултати в предсезонната си кампания, регистрирайки 3 успеха и 1 равенство през този период.

За съжаление, изглежда че тимът ще изпитва сериозни затруднения към момента и най-вероятно изиграе нов тежък сезон под ръководството на Брус.

Бърнли, от своя страна, бе надигран от Брайтън с 2-1 в откриващия си двубой от новия сезон в Премиър лийг.

Въпреки, че поведоха още след 2 минути игра, момчетата на Шон Дайч записаха едва 35% притежание на топката, заради което изгубиха шанса си за точки в мача.

След това, Виненочервените бяха надиграни от Ливърпул с 2-0 миналия уикенд, допускайки по 1 попадение и в 2-те полувремена.

Отборът на Дайч регистрира 33% притежание на топката срещу Мърсисайдци, въпреки че отправи 9 удара, 3 от които в рамките на вратата.

Струва си да си припомним, че 17-тия Бърнли завърши само с 6 точки под 12-тия Нюкасъл във Висшата лига миналия сезон.

Свраките постигнаха 2 успеха над Виненочервените през миналата кампания, спечелвайки домакинството си с 3-1, преди да вземат 3-те точки на „Търф Мур“ с 2-1.

Бърнли е постигнал само 1 успех в предходните си 7 съревнования с Нюкясъл, допускайки 4 поражения и 2 равенства в останалите срещи.

Струва си също да отбележим, че в 6 от последните 10 двубоя между тези два тима са се реализирали под 2.5 попадения.

Предвид тези факти, може би ни предстои нов оспорван ниско-резултатен сблъсък на „Сейнт Джеймс Парк“.

Вратарите на домакините Мартин Дубравка и Карл Дарлоу са контузени, което означава че Фреди Уудман ще застане под рамката на вратата.

Гостите, от своя страна, ще бъдат без Кевин Лонг и Дейл Стивънс в сряда, докато Матей Видра и Ашли Уестууд все още са под въпрос.

Предвид скорошните ниско-резултатни мачове между двата тима се очаква сблъсъкът в сряда да завърши със сходен брой реализирани попадения.

Forebet прогнозира, че Нюкясъл и Бърнли ще регистрират нулево равенство в редовните 90 минути.